preppy lifestyle RL

Czy właściciele jachtów też się zapożyczają? Jeśli tak to na co najczęściej?

Pytanie, które zadaliśmy w tytule, nurtuje wiele osób. Panuje powszechne przekonanie, że skoro kogoś było stać na zakup jachtu, to musi być bogaty. Czy faktycznie tak? Czy zdarza się, że właściciele jachtów również borykają się z problemami finansowymi i pożyczają pieniądze? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

Nie każdy właściciel jachtu śpi na pieniądzach. Owszem, niektórzy dobrze zarabiają i stać ich na taką inwestycję. Jednak są też ludzie, którzy kupili jacht z innych pobudek. Niektórzy zdecydowali się na zakup, by zrealizować swoje marzenia, inni z kolej znaleźli w tym pomysł na biznes. Niezależnie od tego, co nimi kierowało, z pewnością czeka ich nie lada wyzwanie, bo jacht nie należy do najtańszych zarówno przy zakupie, jak i w utrzymaniu. Na co więc właściciele będą musieli szykować pieniądze?

Kupno jachtu

Dla niektórych posiadanie jachtu to spełnienie marzeń więc decydują się na zaciągnięcie kredytu właśnie na jego zakup. Nie da się ukryć, że koszt zakupu jachtu nie należy do najniższych, więc tylko nieliczni mogą go kupić za gotówkę. Dla reszty jedyną możliwością pozostają kredyty i pożyczki. Każdy, kto pragniemy mieć własną łódź, powinien rozejrzeć się po ofertach kredytowych i wybrać tę najkorzystniejszą, która pozwoli spełnić marzenia.

Środki na eksploatację jachtu

Sfinansowanie nowo zakupionego jachtu to dopiero początek wydatków, jakie trzeba ponieść w trakcie jego eksploatacji. Istnieją stałe opłaty, z którymi musi się liczyć każdy właściciel i zalicza się do nich:
opłaty portowe – przeciętnie jest to koszt około 1500 zł za sezon,
opłaty za postój zimowy – postój zimowy zwykle bywa zlokalizowany w innym miejscu niż marina i wynosi nie taniej niż 600 zł,
transport – aby przewieźć jacht z punktu A do punktu B trzeba korzystać z usług profesjonalnych firm transportowych, za które również trzeba słono płacić,
drobne naprawy i modernizacje – jacht podobnie jak samochód wymaga regularnych przeglądów, serwisowani i usuwania drobnych usterek.

Kredyt na usuwanie poważnych usterek

Niestety kupując jacht, nikt nie ma gwarancji, że będzie on działał bez zarzutu przez długie lata. W trakcie użytkowania, jak każdy sprzęt się będzie się zużywał. W przypadku pokrycia kosztów drobnych napraw, z pewnością właściciel poradzi sobie sam. Jednak, gdy w grę wchodzą już poważniejsze usterki, to koszt zakupy części zamiennych i ich montaż może przewyższyć budżet właściciela. W takich przypadkach bardzo pomocne okazują się właśnie kredyty oraz pożyczki, które zapewniają szybką gotówkę z minimum formalności i możliwość usunięcia awarii, która nie pozwala korzystać z jachtu.

Pożyczki pod zastaw mieszkania i domu do niedawna cieszyły się największym zainteresowaniem. Jednak w sezonie letnim zdecydowanie więcej osób, głównie mężczyzn szuka nowych doznań i z pewnością jacht może ich dostarczyć. Jednak nie wolno zapominać, że na samym zakupie wydatki się nie kończą, trzeba jeszcze pokryć wydatki z nim związane, zdobyć odpowiednie uprawnienia oraz może dojść do poważnych awarii, których usunięcie bywa kosztowne.

spacer

Odpowiedz