factory-1137995_1280

Od palety po półkę – czyli na temat odpowiedniego układu magazynu

Rozpoczynając budowę odpowiedniego układu magazynu, będziesz chciał skupić się na funkcjonalności i wydajności. Będziesz musiał pomyśleć nie tylko o tym, jak zmieścić wszystkie swoje zapasy w dostępnej przestrzeni i rozważyć różne sposoby optymalizacji przestrzeni, aby zminimalizować koszty i poprawić produktywność.

Zanim zaczniesz projektować układ magazynu, zapoznaj się z kilkoma podstawowymi procesami realizacji zamówień, o których należy pamiętać.

Przyjęcie i rozmieszczenie na magazynie

Zły proces przyjmowania do magazynu może prowadzić do problemów z kontrolą zapasów i wysokich kosztów operacyjnych. Gdy tylko otrzymasz nowy towar, Twoi pracownicy powinni być przygotowani na sprawdzenie każdego ładunku ciężarówki i każdej przesyłki, w tym ilości, integralności plomb i kodów produktów, aby upewnić się, że zawartość pudeł odpowiada zamówieniu i oczekiwaniom.

W zależności od wielkości i objętości rozładunek zapasów może wymagać ciężkiego podnoszenia i sprzętu, takiego jak wózki widłowe i paletowe. W zależności od rozmiaru, wagi i rodzaju sprzedawanych produktów zapasy można przechowywać:

  • na palecie,
  • na półce,
  • w pojemniku.

Po otrzymaniu zapasów będziesz potrzebować systemu do śledzenia tego, co jest dostępne do sprzedaży. Ręczne śledzenie zapasów może się nie sprawdzić, a gdy miesięczna wielkość zamówień wzrośnie, wkrótce stanie się nieefektywna — nie wspominając o kosztach.

Możliwość śledzenia zapasów w czasie rzeczywistym jest ważną częścią łańcucha dostaw e-commerce i ma kluczowe znaczenie dla marek e-commerce, które chcą się skalować. Można to zrobić, wdrażając oprogramowanie do zarządzania zapasami, które zapewnia przegląd bieżących poziomów zapasów w czasie rzeczywistym, aby upewnić się, że masz wystarczającą ilość zapasów, aby zaspokoić popyt i odpowiednio uzupełnić zapasy.

Zainwestowanie w odpowiednią technologię do zarządzania zapasami wzmocni Twój magazyn i zapewni sukces Twojemu zespołowi.

Kompletacja magazynowa

Kompletacja magazynowa wymaga odpowiedniej konfiguracji magazynu i projektu układu, aby proces przebiegał tak płynnie, dokładnie i wydajnie, jak to tylko możliwe. Zastanawiając się nad możliwymi sposobami zaprojektowania przepływu pracy kompletacji, weź pod uwagę następujące kwestie:

W jaki sposób będziesz generować listy kompletacji i przydzielać listy kompletacji?

Jak daleko zespół będzie musiał przejść, aby wybrać przedmioty?

To, jak działa Twój zespół ds. kompletacji, określi, jak szybko elementy są kompletowane bez uszczerbku dla dokładności. Teraz następuje proces wysyłki. Ty i Twój zespół jesteście odpowiedzialni za załadunek ciężarówek i upewnienie się, że wszystkie zamówienia są kompletowane, pakowane i wysyłane dokładnie, kiedy opuszczają magazyn. Pamiętaj, aby pomieścić w swoim magazynie miejsce na dużą liczbę zamówień ładowanych jednocześnie.

Sposób zaprojektowania układu magazynu zależy od Twojej firmy. Pamiętaj o tym, a „wyciągniesz” z dostępnej przestrzeni to, co najlepsze.

Konsultacja merytoryczna artykułu: https://elandis.pl/.

spacer

Odpowiedz