Przechwytywanie

3 powody dla których outsourcing usług ma sens

Każda osoba, która prowadzi odnoszący sukcesy biznes, powie Ci, że pracownicy są Twoim największym kapitałem. To silniki, które popychają biznes do przodu i wyznaczają nowe wyżyny. Z tego powodu łatwo jest pomyśleć, że nie można zlecić usług kadrowych na zewnątrz lub lepiej, jeśli są one na miejscu.

To powiedziawszy, jeśli uważasz, że wyjątkowe talenty są niezbędne dla Twojej firmy, musisz upewnić się, że masz w swoim zespole odpowiednich ludzi. A outsourcing usług kadrowych pomoże Ci uzyskać dostęp do puli talentów, o których nigdy nie myślałeś. Piękno outsourcingu usług rekrutacyjnych lub jego części polega na tym, że współpracujesz z doświadczonymi konsultantami rekrutacyjnymi, którzy zaoszczędzą czas i pieniądze.

Być może, podobnie jak inni ludzie biznesu, zastanawiasz się, dlaczego powinieneś zlecać usługi kadrowe. Zobaczmy, dlaczego musisz to zrobić!

#1. Talenty lepszej jakości

Być może jednym z powodów współpracy z agencją rekrutacyjną jest dostęp do super talentów. Firmy rekrutacyjne mają zasoby i czas, aby znaleźć najlepsze talenty dla Twojej firmy. Będą szukać kandydatów, którzy mają określone kryteria nie tylko na stanowisko, które chcesz, ale także kogoś, kto jest samodzielny, aby pomóc Twojej firmie osiągnąć jej cel. Innymi słowy, czerpiesz korzyści z pracy z doświadczonymi rekruterami i utalentowanymi ludźmi. Rzeczy, które te agencje robią, aby znaleźć niesamowity talent, to polecenia, sieci społecznościowe, imprezy firmowe i wiele innych. Agencje te dokładają wszelkich starań, aby zaoszczędzić czas tylko na znalezienie dobrych kandydatów.

#2: Szybkie zatrudnianie

Jeśli prowadzisz firmę, dwa z największych wyzwań, jakie napotkasz w działach zasobów ludzkich, to: znalezienie wielkich talentów i otwarte stanowiska pozostające w takim stanie na długo bez znalezienia odpowiednich kandydatów.

Te dwa przypadki mogą zaszkodzić twoim wynikom. Co więcej, jeśli obsadzisz te stanowiska niewłaściwą osobą, może to zmniejszyć produktywność. Ale to nie wszystko, może to wpłynąć na morale i wydajność pracowników.

Na przykład, gdy członkowie Twojego zespołu biorą na siebie większe obciążenie pracą i pracują przez wiele godzin, podczas gdy Ty szukasz nowych pracowników, to sprawia, że są zestresowani i nieszczęśliwi. Piękno outsourcingu usług kadrowych polega na tym, że nigdy nie musisz doświadczać takich rzeczy. Zatrudnisz szybko, ponieważ większość agencji rekrutacyjnych ma w swoich bazach danych najlepsze talenty. Wystarczy, że zadzwonią i masz osobę na swoje stanowisko. Nawet jeśli nie mają kandydatów na konkretne stanowisko, natychmiast zaczną pracować, aby znaleźć kogoś dla Ciebie. Problem z wewnętrznymi menedżerami HR polega na tym, że rozpraszają ich inne zadania, a nawet zwlekają z wykonywaniem tej pracy.

#3: Niższe koszty

Jednym z powodów, dla których przedsiębiorcy poszukują usług outsourcingowych jest redukcja kosztów. Innymi słowy, płacą mniej niż koszty związane z zatrudnieniem pracowników na pełny etat. Jeśli masz startup, możesz w ten sposób zaoszczędzić pieniądze.

spacer

Odpowiedz