clock-6560615_960_720

Alpaka – wełna bogów – czysta przyjemność noszenia!

Od wieków wełna alpaki była znana jako specjalna wełna, która różni się od wszystkich innych materiałów. Kilka wieków temu nazywano ją „wełną bogów”, ponieważ dla Inków była to bardzo cenna wełna, nawet cenniejsza od złota i używana tylko przez cesarzy. Pochodzi z Andów Cordillera, do dziś jest uznawany za rzadki i luksusowy materiał o wspaniałych zaletach.

Jest to naturalne włókno zwierzęce, które jest niezwykle miękkie i ciepłe. To materiał z najwyższej półki, który jest nie tylko bardzo jedwabisty, ale i bardzo ciepły. Jego właściwości termoregulacyjne i izolacyjne pozwalają przez cały czas przebywać w idealnej temperaturze. Rzeczywiście, zimą w ubraniach będzie Ci ciepło, a w cieplejsze dni nie odczujesz ciepła. Nie musisz się już martwić o pot, przez cały rok utrzymasz odpowiednią temperaturę. Jest znacznie bardziej miękki i lżejszy niż jakikolwiek inny materiał. Ujmując to w kontekście, jest to wełna, która przypomina moher i kaszmir, ale jest bardziej miękka, lżejsza i cieplejsza niż jakikolwiek inny materiał – nic więc dziwnego, że damskie płaszcze z alpaki są tak niesamowicie popularne.

Jak tego użyć ?

Wełna alpaki stała się obowiązkowym elementem Twojej garderoby. Jej niesamowite właściwości sprawiają, że jest to włókno łatwe do tkania i do produkcji wielu produktów. Ta wełna jest używana głównie do produkcji odzieży, takiej jak:

  • płaszcze,
  • swetry,
  • swetry rozpinane,
  • poncza.

Jest również często używana do robienia na drutach akcesoriów zimowych, takich jak szaliki, czapki, rękawiczki i koce. Jak widać, używa się jej głównie do odzieży, która utrzymuje względnie ciepło. Ma naturalnie aż do 22 kolorów, od czerni przez brąz, beż, szarość i biel, jest teraz wiele kłębków wełny we wszystkich kolorach. Rzeczywiście, wełna alpaki jest barwiona na kilka kolorów, ale nie zmienia jakości, zachowuje jedwabisty połysk i blask. Dla entuzjastów robótek na drutach będziesz mieć możliwość wykonania wspaniałych kawałków alpaki w wybranych przez siebie kolorach. Miękka i jedwabista struktura tej wełny sprawia, że dzierganie jest przyjemne. Jest to materiał, który nie szczypie i dlatego szanuje wrażliwą skórę. Można go nosić bezpośrednio na skórze, dlatego jest idealny również dla dzieci, ponieważ nie powoduje swędzenia. Delikatny jak włos, pozostaje niezwykle wytrzymałym materiałem, który nie odkształca się nawet po wielu zastosowaniach.

Przędza wysokiej klasy

W internecie dzisiaj bez trudu znajdziesz piękną włóczkę ze 100% naturalnej wełny alpaki. Dokładniej jest to kłębek wełny baby alpaki, który nie jest, jak sama nazwa wskazuje, dzieckiem alpaki, ale nazwą, która służy do określenia grubości wełny. W tym przypadku wełna baby alpaki jest bardzo cienka, co sprawia, że materiał jest jeszcze bardziej miękki niż jest. Te wełniane kulki są dostępne w kilku kolorach i pozwalają nie tylko tworzyć własne projekty poprzez mieszanie kolorów, ale także dodawać energii do wyglądu. Skoro jest to cieplejszy i miększy niż jakikolwiek inny materiał, sprawisz przyjemność sobie i innym, którym podarujesz ubranie z tej tkaniny.

spacer

Odpowiedz