toy-468662_960_720

Alternatywne hobby: szydełkowanie

Dzisiaj dla odmiany spojrzymy na tak wiele powodów, dla których ludzie uwielbiają szydełkować!

Po pierwsze, szydełkowanie ma charakter terapeutyczny. Ze względu na uspokajające, rytmiczne ruchy wiele badań wykazało pozytywne wyniki u osób cierpiących na przewlekłą depresję, chorobę Alzheimera, demencję i schizofrenię. Szydełkowanie jest również dla zwykłych zwykłych ludzi, którzy po prostu cieszą się poczuciem osiągnięcia czegoś po pracy, bezczynności. Szydełkowanie łagodzi stres i napięcia mięśni po ciężkim dniu w biurze, ponieważ szydełkowanie łatwo odciąga umysł od pracy i przyciąga cię do samotnego hobby, w którym możesz zebrać myśli, pozwalając palcom i szydełku wykonać swoją pracę.

Kolory przędz mają również pozytywny wpływ na oczy. Spójrz na paletę dostępną na: shop.bobbiny.com – kolory w miękkich, rozmytych materiałach odwracają uwagę od zimnych, twardych i rażących ekranów komputerów biurowych, na które patrzysz przez cały dzień.

Oprócz psychologicznych i emocjonalnych korzyści z szydełkowania zapewnia również korzyści materialne. Nie jeden raz można spotkać gospodynie domowe, które zaczęły szydełkować, najpierw jako hobby, a potem w interesach, robiąc bluzy, szale i poszewki na poduszki w różnych wzorach i różnych kolorach. Oczywiście dochód może nie być tak wysoki, jak w przypadku sprzedaży hot-dogów w sezonie futbolowym, dodaje znacznej ilości gotówki do dochodów gospodarstwa domowego, nie wspominając już o osobistej satysfakcji z możliwości oddania i sprzedaży własnego dzieła jako małe, lokalne sklepy. Inne przedmioty, które można wykonać przez szydełkowanie, to:

-etui na telefony komórkowe
-modne części toreb
-obrus i podstawki

Szydełkowanie może również zachwycać innych ludzi, jak również daje wspaniałą okazję, by się z nimi zapoznać. Zapewnia zdrowe miejsce, w którym kobiety, a nawet młode dziewczyny spotykają się, aby dzielić się myślami i wymieniać poglądy podczas wymiany wzorów szydełkowania. Jest to zarówno hobby społeczne, jak i dla samotników. Podczas gdy niektórzy ludzie lubią spotykać się z przyjaciółmi dzięki temu wspólnemu zainteresowaniu, niektórzy czują się bardziej komfortowo pracując samodzielnie na szydełku, a ich praca wychodzi równie dobrze.

Przede wszystkim ludzie, którzy lubią szydełkowanie, po prostu lubią to, że narzędzia do szydełkowania są małe i poręczne i można je łatwo przechowywać w torebkach, w każdym miejscu można sobie je wyjąć, i po prostu zacząć szydełkować!

Czy kiedykolwiek byłeś w naprawdę okropnym nastroju, a potem czułeś się lepiej po dzianiu przez kilka minut? Jest to całkowicie zrozumiała reakcja, gdy zagłębisz się w korzyści zdrowotne wynikające z dziania.

Kreatywne nastroje mogą sprawić, że czujemy się jak szaleńcy, ale w rzeczywistości są zdrowe. Kiedy koncentrujesz się na drutach, czy myślisz o swoim wyciągniętym koncie bankowym lub samochodzie na podjeździe, który wymaga naprawy? Prawdopodobnie nie. Jesteś tak zajęty liczeniem szwów i skupieniem, że twój umysł nie jest w stanie wcisnąć się w te codzienne problemy. Możesz nawet poczuć się trochę lepiej z tymi problemami po dzianiu przez kilka minut.

spacer

Odpowiedz