Christin McEvoy and Rob DiPisa

Będziesz dj-em i wodzirejem podczas ślubu na jachcie? Te wskazówki mogą Ci się przydać!

W sieci można znaleźć liczne wskazówki dla DJ-ów weselnych – w końcu nie jest to praca dla każdego. Trzeba wykazać się poczuciem humoru i charakteru, by móc się spełniać w tej niezwykle ważnej, ale często krytykowanej pozycji bycia DJ-em weselnym podczas ślubu na jachcie. W Internecie jest wiele ważnych wskazówek dla DJ-ów, ale chciałem omówić kilka tych, które mogą mieć szczególne znaczenie w czasie przyjęcia weselnego w tak ekskluzywnym miejscu, jakim jest jacht.

Chcę skupić się na wskazówkach dla DJ-ów ślubnych na poziomie praktycznym i fizycznym, koncentrując się bardziej na względach technicznych.

1. Poznaj aktualnie popularną muzykę

Być może wiesz wiele o Deep House, czy Drum and Bass, a może myślisz, że znasz popularną muzykę, ale kiedy zbliża się prowadzenie ekskluzywnego przyjęcia weselnego, musisz wiedzieć czy dany kawałek będzie naprawdę mile widziany przez młodą parę i ich gości. Nawet jeśli pobierzesz dysk twardy pełen muzyki ślubnej, to jeśli nigdy go nie słuchałeś, to nie przyniesie Ci wiele korzyści. Kto wie – być może konsultant ślubny podejdzie do Ciebie i zapyta, którą piosenkę polecasz do rzutu bukietem? Musisz być gotowy i zasypać go wieloma sugestiami.

2. Dowiedz się, jak odnaleźć się w swojej muzyce.

Posiadanie sporej biblioteki muzycznej to jedna rzecz, ale możliwość znalezienia utworu z sekundowym wyprzedzeniem jest cechą, która będzie bardzo przydatna podczas przyjęcia weselnego. Czasami nazwa utworu lub artysty może uciec Ci w momencie i pod presją, ale jeśli będziesz wiedział, gdzie szukać tego utworu, pomoże ci to w szybkim uzyskaniu tego utworu.

Zatem zabierz się za porządkowanie muzyki, dzięki czemu można ją będzie łatwo sklasyfikować i łatwo ją zlokalizować, pozwoli Ci zaoszczędzić minut i cennego czasu, szukając idealnego następnego utworu. Pamiętaj jednak, że jeśli pomylisz się co do utworu bądź gdy puścisz nie ten co trzeba warto mieć w zanadrzu jakieś kawały np. te z http://kawaly.tja.pl/ – by wiedzieć jak zabawić gości w tym zamieszaniu i wyjść obronną ręką.

3. Upewnij się, że Twoje pliki muzyczne nie są uszkodzone

Najczęstszym czynnikiem, który można napotkać podczas awarii systemu, jest uszkodzenie plików muzycznych. Nie ma nic gorszego niż ładowanie ścieżki muzycznej, która blokuje oprogramowanie, nie pozostawiając ci żadnej możliwości, jak tylko wyjść z niego. Lub jeszcze gorzej, powodując wyłączenie komputera bez powiadomienia. Jeśli kiedykolwiek natkniesz się na ścieżkę, która to spowodowała, zaznacz ją lub najlepiej usuń całkowicie z kolekcji w ramach komputera. Możesz także uniknąć tego, nie pobierając muzyki poprzez niesprawdzone serwisy. Zarabiasz wystarczająco dużo, jako DJ na ekskluzywnym weselu, zatem możesz pozwolić sobie na wydawanie pieniędzy na wysokiej jakości pliki muzyczne!

4. Tworzenie kopii zapasowych, tworzenie kopii zapasowych, tworzenie kopii zapasowych.

Kopia zapasowa – nie da się przecenić wystarczająco podkreślić tego punktu. Możesz powiedzieć: „Mój dysk twardy jest nowy” lub „Nigdy wcześniej nie miałem problemu”. Zaufaj mi, coś idzie nie tak – tylko z kopami zapasowymi dasz radę.

spacer

Odpowiedz