Przechwytywanie

Biurka stojące – co Ty na to?

Wielu z nas spędza do 40 godzin tygodniowo w biurze lub pracując w domu, a większość tego czasu spędza w pozycji siedzącej. Zbyt długie siedzenie może być bardzo szkodliwe dla zdrowia, zwiększając ryzyko cukrzycy i chorób serca. Dodatkowo, siedzenie przez cały czas może prowadzić do bólu pleców, złej postawy i oznacza spalanie mniejszej ilości kalorii. Życie biurowe wymaga, abyśmy byli przy biurku, aby wykonywać swoją pracę, co zwykle oznacza siedzenie. Jedną z alternatyw jest stojące biurko i inne bardzo ergonomiczne meble Mebelux. W tym artykule przyjrzymy się wszystkim zaletom korzystania z biurka stojącego w pracy.

Co to jest biurko stojące?

Biurko stojące, pozwala wygodnie pracować przy biurku na stojąco. Dostępne są teraz wersje z regulacją, co pozwala na zmianę pozycji siedzącej i stojącej. Są to tak zwane biurka z regulacją wysokości. Teraz wiemy, czym one są, czy stojące biurka są dla Ciebie dobre?

Cóż, stojące biurka nie tylko negują negatywne skutki zbyt długiego siedzenia w pracy, ale także przynoszą szereg imponujących korzyści zarówno dla zdrowia, jak i produktywności. Oto kilka zalet korzystania z biurka stojącego.

1. Obniża ryzyko przybierania na wadze i otyłości

Jedną z medycznych korzyści wynikających z używania biurka stojącego jest to, że spalasz więcej kalorii niż normalnie, gdy siedzisz. Podczas gdy ćwiczenia fizyczne są najskuteczniejszym sposobem na spalanie kalorii, stanie zamiast siedzenia w pracy może mieć znaczenie.

W rzeczywistości badanie pokazuje, że popołudnie spędzone przy biurku na stojąco spala 170 dodatkowych kalorii. To daje prawie 1000 dodatkowych kalorii spalonych każdego tygodnia, po prostu korzystając ze stojącego biurka każdego popołudnia. Spalanie większej ilości kalorii każdego tygodnia może obniżyć ryzyko:

• przybrania na wadze,
• otyłości,
• chorób metabolicznych.

2. Może obniżać poziom cukru we krwi

Podwyższony poziom cukru we krwi po posiłkach może być szkodliwy dla zdrowia, szczególnie osób z insulinoopornością lub cukrzycą typu 2. Niewielkie badanie 10 pracowników biurowych wykazało, że stanie przez trzy godziny po obiedzie zmniejsza skok cukru we krwi o 43% w porównaniu z osobami, które siedziały przez ten sam czas. Inne badanie wykazało, że naprzemienne stanie i siedzenie co 3 minuty zmniejszyło skoki cukru we krwi o 11,1%. Jest to ważna korzyść medyczna wynikająca z zastosowania regulowanych stołów stojących.

3. Może obniżyć ryzyko chorób serca

Według nauki siedzenie przez dłuższy czas może zwiększyć ryzyko chorób serca nawet o 147%. Może być tak szkodliwe, że nawet intensywne ćwiczenia nie zrekompensują negatywnych skutków siedzenia przez cały dzień. To pokazuje, że stojące biurka mają nie tylko korzyści medyczne, ale także konieczność unikania spędzania całego dnia pracy w pozycji siedzącej.

4. Zmniejsza ból pleców

Bóle pleców, szyi i ramion to częste dolegliwości pracowników biurowych, którzy spędzają tydzień siedząc przy biurku. Siedzenie prowadzi do złej postawy, co z kolei prowadzi do bólu. Okazuje się, że korzystanie z biurka stojącego zmniejsza ból górnej części pleców i szyi.

spacer

Odpowiedz