jeremy-wong-weddings-YHDdev7eRjs-unsplash

Błędy przy wyborze sukni ślubnej – jak ich unikać?

Wybór sukni ślubnej to spore wyzwanie. Każda przyszła panna moda chce wyglądać w dniu swojego ślubu wyjątkowo. Warto jednak pamiętać, że kreacja powinna być nie tylko stylowa i efektowna, ale również dopasowana do sylwetki, wygodna i bezproblemowa w użytkowaniu. Nawet najlepsza kreacja nie sprawdzi się, kiedy na przykład trudno w niej będzie oddychać.

Przyszłe panny młode często przy wyborze kreacji popełniają błędy wynikające z nieuwagi lub z niedokładnego przemyślenia swojego wyboru. Zdarza się, że na ślub w środku zimy wybierają bardzo letnie sukienki bez ramion i żadnego nakrycia. W takiej sukni trudno sobie wyobrazić przetrwanie uroczystości ślubnej w kiepsko ogrzewanym kościele. Jeśli ślub ma się odbyć w zimie, warto wybrać kreację, która będzie dopasowana do pogody. Być może lepsza będzie suknia ślubna z ozdobnym dołem i prostą górą, która i tak zostanie zakryta przez narzutkę, etolę lub inną formę nakrycia ślubnego.

Kupowanie za małej sukni

Przyszłe panny młode przed ślubem wpadają w szał odchudzania i dbania o sylwetkę. Nic w tym dziwnego – chcą w dniu ślubu wyglądać rewelacyjnie. Niestety, zdarza się też, że zamawiają suknię ślubną w nieswoim rozmiarze z nadzieją, że do dnia ślubu uda im się w nią wcisnąć. Często okazuje się jednak, że te plany pozostają wyłącznie planami i krótko przed ślubem suknię trzeba poszerzać lub w inny sposób dopasowywać do figury. Błędem przy wyborze sukni ślubnej jest również niedopasowanie kreacji do sylwetki. Warto pamiętać, że nie każda panna młoda będzie dobrze wyglądać w sukni typu beza czy z odsłoniętymi ramionami. Zawsze trzeba wybierać takie kreacje, które podkreślą zalety sylwetki, a ukryją jej niedoskonałości. Gdy wybieramy suknię ślubną, trzeba również pamiętać, że ma być ona nie tylko efektowna, ale również wygodna. Jeśli w sukni trudno będzie oddychać czy się poruszać, nie będzie ona dobrą kreacją na wesele z tańcami i innymi dosyć dynamicznymi atrakcjami.

Pomysłowe ślubne rozwiązania

Choć nadal najpopularniejsze suknie ślubne to kreacje w stylu księżniczek, moda ślubna nieustannie ewoluuje i oferuje coraz więcej wspaniałych sukienek. W ostatnich sezonach bardzo modne są suknie w stylu boho, które są mniej oficjalne, bardziej lekkie, przewiewne, pozbawione wszelkich usztywnień czy innych akcesoriów, które sprawiają, że kreacja jest niezbyt wygodna. Suknie boho są bardzo efektowne, świetnie sprawdzają się na ceremonie w środku lata, szczególnie takie, które odbywają się w plenerze, na łonie natury czy w ogrodzie. Co więcej, suknie boho zwykle dostępne są w ciekawych, pastelowych kolorach, które przyciągają spojrzenia i sprawiają, że kreacja, choć nie do końca typowo ślubna, przyciąga spojrzenia wszystkich uczestników uroczystości. Jeśli panna młoda szuka czegoś innego niż tradycyjna biała suknia, warto zajrzeć na https://suknieboho.pl/. Wśród przepięknych, stylowych sukni z pewnością każda pani znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

spacer

Odpowiedz