restaurant-852738_960_720

Branża restauracyjna a wybór mebli – te na wymiar mają sens!

Wybór mebli do każdego komercyjnego otoczenia jest trudny, dlatego przygotowaliśmy te niezbędne kroki, które należy wykonać podczas takich planów. Przydadzą się bez względu na to, czy postawiłeś na meble na wymiar takie jak eleganckie propozycje z https://www.kaja-meble.pl/meble-na-wymiar-turek/, czy coś bardziej sztampowego.

Więc zdecydowałeś się założyć własną knajpkę, a może jesteś w branży od wielu lat i chcesz odświeżyć swój lokal. Tak czy inaczej, wybór mebli powinien odgrywać kluczową rolę w wyglądzie i stylu Twojej restauracji.

Wybór mebli do każdego komercyjnego otoczenia jest czasochłonny, wyczerpujący i pełen niebezpieczeństw. Właśnie dlatego zebraliśmy te niezbędne kroki, które należy wykonać podczas zakupów mebli do własnego lokalu.

Motyw przewodni

Po pierwsze, decyzja, a następnie trzymanie się tematu (jeśli jeszcze go nie masz) jest najważniejszym czynnikiem przy zakupie mebli. Czy jesteś kawiarnią, restauracją z gwiazdką Michelin, barem, pubem, salonem, lokalem w stylu lat 50/60 lub czymś bardziej ekscentrycznym? Niezależnie od stylu, powinieneś dobrze wiedzieć, jakie meble będą pasować do Twojej sztuki, kolorystyki i ogólnej atmosfery. Meble na wymiar pomogą Ci dopasować coś właściwego do właściwie każdego stylu.

Przestrzeń

Czy masz w swojej restauracji przestrzeń, która pozwoli na prawidłowy ruch zarówno personelu, jak i klientów? Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, będziesz musiał zdecydować, czy istnieje potrzeba zakupu dużych, wygodnych krzeseł i sof, czy też bardziej sensowne będą krzesła z prostym oparciem.

Właściwe rozplanowanie i planowanie ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz mieć płynny przepływ ludzi do i z restauracji i nie powodować nikomu przeszkód. Wybór odpowiednich mebli do restauracji nie jest tak prosty, jak sobie wyobrażasz, ale doświadczony producent mebli na wymiar na pewno CI w tym pomoże.

Układy siedzeń

W tych miejscach, które są ekskluzywne lub obsługują różnych klientów w tym samym lokalu, musisz mieć meble, które odpowiadają celom twoich klientów. Na przykład nie zaleca się umieszczania stołków barowych w głównej części jadalnej, ponieważ nie służy to celowi i odwraca uwagę od tematu. Jeśli obsługujesz duże imprezy i grupy, posiadanie kilku miejsc do siedzenia z dużymi, wygodnymi sofami jest koniecznością i zwiększa ogólną atrakcyjność przestrzeni.

Budżet

Wraz z kosztem samych mebli należy również wziąć pod uwagę koszt towarzyszących im akcesoriów. Należy również wziąć pod uwagę koszty związane z pielęgnacją, konserwacją i utrzymaniem krzeseł, stołów, taboretów i innych przedmiotów.

Jeśli masz antyczne meble, weź pod uwagę koszty zakupu, konserwacji, czyszczenia i polerowania różnych elementów, aby zachować ich nieskazitelny wygląd i zachować ich wartość.

Jakość

Nie trzeba dodawać, że jeśli skąpisz i kupujesz przedmioty niskiej jakości, możesz zaoszczędzić w krótkim okresie, ale stwarzasz sytuację, w której prawie na pewno w dłuższej perspektywie zostaną dodane wydatki, jeśli chodzi o wymianę zużytych, źle produkowanych mebli.

[TB]

spacer

Odpowiedz