pen-crayon-color-sharp-40757

Budujemy plac zabaw dla dzieci w przedszkolu – gdzie szukać sponsora?

Aby przedszkole dobrze funkcjonowało i cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, musi być doskonale wyposażone i posiadać wszystkie niezbędne elementy, jakie musi mieć miejsce przystosowane do przebywania maluchów. Warto więc zadbać nie tylko o wnętrze, ale również o to, co znajduje się na zewnątrz budynku, czyli o plac zabaw.

Plac zabaw dla dzieci to w przedszkolu bardzo ważne miejsce. Trzeba bowiem pamiętać, że maluchy bardzo często przebywają na świeżym powietrzu i spędzają czas na atrakcjach takich jak slizgawka

na plac zabaw, piaskownica czy bujawki. Wszystkie zabawki, jakie znajdują się na placu zabaw powinny być jak najlepszej jakości i pochodzić od renomowanego producenta. Wtedy bowiem można mieć pewność, że są one bezpieczne dla maluchów, które podczas zabawy nie zrobią sobie żadnej krzywdy. Warto więc od razu zainwestować w najlepszej klasy sprzęt zamiast decydować się na tańsze rozwiązania, które będą pozostawiały wiele do życzenia pod względem jakości wykonania, funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Warto sprawdzić możliwości u władz miasta

Dobry plac zabaw to spora inwestycja, dlatego też wiele przedszkoli ma problemy ze zorganizowaniem ciekawego miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu. Jeśli chcemy mieć pewność, że maluchy będą miały komfortowe warunki, dobrym pomysłem jest poszukanie sponsora, który sfinansuje całość lub chociażby część inwestycji. Wiele przedszkoli uderza w tym celu do władz miasta czy gminy, które często mają określone środki na wspieranie tego rodzaju biznesu. Można więc uzyskać dodatkowe pieniądze, które przydadzą się na wyposażenie placu zabaw. Wiele możliwości dają również ciekawe programy unijne, które dofinansowują nawet całość konkretnej inwestycji. Na różnych placach zabaw, jakie spotykamy na osiedlach czy w parkach różnych miast można często znaleźć informacje, że projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej. A to oznacza, że takie finansowanie jest bardzo powszechne i często wykorzystywane przez inwestorów, którzy zajmują się zagospodarowaniem terenów zielonych.

Warto szukać wśród rodziców

Zdrowie dzieckaDobrym pomysłem na znalezienie sponsora na budowę placu zabaw, jest również kampania informacyjna wśród rodziców. Rodzice dzieci w przedszkolu są bardzo różnorodną społecznością, można więc wśród nich znaleźć także osoby, które albo będą mogły wesprzeć budowę placu zabaw z własnych środków, albo pracują w firmach, które mają takie możliwości. Warto więc szukać na wszystkie możliwe sposoby wsparcia, gdyż często jest ono dosłownie na wyciągnięcie ręki. W ostateczności, gdy wszystkie możliwości się wyczerpią, można również zrobić zbiórkę wśród rodziców. Jeśli dzieci w przedszkolu jest sporo, taka zbiórka może przynieść sporo dodatkowych środków, które przydadzą się na budowę i wyposażenie placu zabaw. Rodzice maluchów doskonale bowiem zdają sobie sprawę, że jest to inwestycja, w którą warto włożyć własne pieniądze.

spacer

Odpowiedz