sports-g30a1e30c4_640

Buty do tenisa – rodzaje i zalety. Czy warto je kupować na start?

Właściwie dopasowane obuwie ma bardzo duże znaczenie w przypadku wielu sportów. Nie inaczej jest w tenisie!

Odpowiednio dobrane buty do tenisa noszą wszyscy czołowi tenisiści. Sięgają po nie również osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Jakie rodzaje butów tenisowych można znaleźć w sprzedaży? Czy warto kupować je na pierwszy trening? Sprawdź!

Dlaczego warto stosować buty tenisowe?

Jako że tenisista na korcie porusza się nie tylko do przodu, jak w przypadku biegów, ale również na boki i do tyłu, właściwie dopasowane buty do tenisa (dotenisa.pl) mają duże znaczenie podczas gry.

Obuwie do tenisa ma na celu zapewnienie optymalnej przyczepności na korcie tenisowym oraz redukuje ryzyko związane z pojawieniem się urazów u tenisisty.

Chociaż bardzo często nie zaleca się kupowanie butów tenisowych przez osoby, które dopiero chcą wypróbować grę w tenisa, wtedy, gdy pragnie się kontynuować treningi, warto o nich pomyśleć. Co więcej, za dobre buty do tenisa wcale nie trzeba obecnie płacić sporo.

Jak dobrać odpowiednie buty tenisowe?

Producenci obuwia do tenisa mogą zaoferować je w wielu wariantach do wyboru. Na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie?

W pierwszej kolejności buty do tenisa powinno się dobrać do powierzchni, na której zamierza się grać. Najczęściej są one dzielone na 4 główne kategorie:

  • buty na nawierzchnię uniwersalną – all-court
  • buty na nawierzchnię ceglaną
  • buty na nawierzchnię dywanową
  • buty na nawierzchnię trawiastą

 

Dla osób początkujących najczęściej polecane są buty do tenisa all-court, ponieważ mogą być one używane na każdym korcie tenisowym.

Bardziej doświadczeni tenisiści decydują się natomiast na zakup obuwia na różne korty w zależności od miejsca gry.

Oczywiście, obuwie musi być także odpowiednio dopasowane pod kątem rozmiarowym.

Gdzie kupować buty do tenisa?

Najszerszy wybór obuwia tenisowego czeka na klientów w sklepach tenisowych, gdzie można zamówić produkty od wielu marek w bardzo atrakcyjnych cenach. Również można zamawiać je w sklepach działających online.

spacer

Odpowiedz