Przechwytywanie

Catering na domową imprezę: jak wybrać?

Ponieważ już wkrótce święta i imprezy noworoczne – doświadczeni gospodarze wcześniej zarezerwują firmę cateringową, aby zapewnić sukces swoich prywatnych przyjęć i imprez firmowych. Właściwa firma cateringowa może zorganizować lub przerwać spotkanie, więc jeśli nie masz zaufanego faworyta, do zaplanowania idealnego spotkania konieczne są pewne badania i odpowiednia metodologia selekcji, aby wybrać najlepszy domowy catering ze wszystkich dostępnych.

Rozpocznij proces od określenia rodzaju planowanego wydarzenia. Czy jest to wyszukany świąteczny koktajl i potrzebny Ci klasyczny catering domowy, uroczysta kolacja, ekstrawagancja z kolacją i tańcem, gdzie chcesz zaprezentować najnowsze przepisy kulinarne? A może jest to coś bardziej swojskiego – niezobowiązujące przyjęcie do wspólnego śpiewania – z którego zdjęcia wrzucisz na blog kulinarny. A może to Twoja impreza biurowa czy dzień otwarty dla klientów? Pomyśl, co chciałbyś robić i ilu gości oczekujesz, a następnie ustal realistyczny budżet. Chociaż ceny różnią się w zależności od społeczności, zatrudnienie profesjonalnego zespołu do przygotowania dobrego jedzenia i personelu, który je poda, może być tak kosztowne, jak spożywanie go w restauracji.

Jeśli nie możesz zjeść eleganckiej kolacji w restauracji – to nie możesz też mieć jej w domu za tę cenę. Możesz znacznie zaoszczędzić na marży alkoholowej, ale może być również konieczne wypożyczenie innego sprzętu.

Kiedy już masz koncepcję, jesteś na najlepszej drodze.

Następnie wybierz datę wydarzenia, pamiętając, aby uniknąć konfliktów i mieć pewność, że catering domowy będzie w stanie to obsłużyć właśnie w tym czasie. Następnie nadszedł czas, aby pomyśleć o odpowiedniej pomocy, której potrzebujesz. Wykwalifikowana firma cateringowa pomoże Ci zaplanować imprezę i cieszyć się nią, a dowody na to, na pewno wkłada na swój blog kulinarny – warto więc poszukać go na stronie. Szukając firmy cateringowej, referencje są krytyczne – stawka jest zbyt duża (Twoja udana impreza!), aby wybrać coś niepewnego, czy zdecydować się na wątpliwe przepisy kulinarne. Poszukaj firm cateringowych, które słyną z doskonałego jedzenia i obsługi. Kreatywność i wyjątkowe menu sprawiają, że wydarzenia są niezapomniane i są atrybutami, których należy szukać.

Po utworzeniu listy możesz zacząć dzwonić, aby sprawdzić dostępność. Jeśli firmy cateringowe twierdzą, że nie organizują przyjęcia w Twoim typie / rozmiarze / budżecie, poproś o nazwiska osób, które lubią robią mniejsze przyjęcia. Zawsze są stosunkowo młode firmy lub firmy cateringowe, które wolą organizować małe imprezy, by zdobyć doświadczenie. Po zawężeniu listy do kilku firm cateringowych, które są dostępne w dniu, w którym chcesz zorganizować przyjęcie, nadszedł czas, aby przeanalizować i określić, która z nich jest odpowiednia dla Twojej imprezy.

Obejmuje to rozmowę z firmą cateringową, zrozumienie, co można uzyskać w ramach swojego budżetu, wybór i degustację menu, omówienie tematu i potrzeb związanych z wynajmem, wypracowanie warunków dotyczących napojów, uzgodnienie cen i wymagań / opłat serwisowych oraz zawsze sprawdzanie najnowszych referencji.

spacer

Odpowiedz