carpet-100085_1280

Chcesz mieć dywan? To musisz wiedzieć!

Podłoga to podstawa każdego pięknego pomieszczenia. Zacznij od świetnego dywanu, a reszta ułoży się na swoim miejscu. Prawdą jest, że przy urządzaniu pokoju należy zacząć od dywanu, ale należy również wziąć pod uwagę inne aspekty. Nazywamy je „zasadami”. Zasady te są niezbędne do określenia funkcji, nastroju i osobowości podczas udekoruj swoją przestrzeń. Przestrzeganie tych zasad zapewni Ci pożądany wygląd i pozwoli na zmiany, gdy tylko jest to możliwe.

Pytania do rozważenia

W jakich pomieszczeniach chcesz mieć dywan? Jaki jest ruch w każdym z tych pomieszczeń? Poziom ruchu na Twoim dywanie będzie określał rodzaj użytkowania Twojego dywanu. Większy ruch oznacza większe niebezpieczeństwo rozlania, plam i brudu. Czy pomieszczenie otrzymuje dużo światła słonecznego? Ułóż dywan mądrze, aby nie był wystawiony na zbyt dużo światła słonecznego. Jak często czyścisz lub odkurzasz? Codziennie? Raz w tygodniu? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci wybrać odpowiedni dywan do Twojego domu. Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci wybrać odpowiedni dywan do Twojego domu.

Najpierw wybierz dywan: jeśli przeprowadzasz się do nowego miejsca lub urządzasz swój pokój od podstaw, musisz najpierw wybrać dywan i inne elementy, które do niego pasują. Najlepiej zacząć od zbudowania schematu od podłogi w górę. Gdy już ustawisz się na dywanie, pomoże Ci to dopełnić upragnione wnętrze. Jeśli jednak wybierasz dywan po umeblowaniu pokoju, poszukaj kolorów w dywanie, które uzupełniają ulubione dzieło sztuki lub komponują się z miękkimi meblami.

Wybierz styl: jeśli podążasz za współczesnym stylem, masz pluszowe, cięte i pętelkowe włosie, a także dywany kudłate wyglądają świetnie. Pluszowy, błyszczący dywan z odrobiną połysku dodaje uroku Twojej przestrzeni. Jeśli Twój styl jest klasyczny lub tradycyjny, to dywany perskie, dywany orientalne lub kilimy będą odpowiednie dla Twojej przestrzeni.

Rozmiar ma znaczenie

Bez względu na to, czy chodzi o dywany do kuchni i jadalni, czy salonu – umieszczenie dywanów w domu faktycznie zwiększa rozmiar pokoju, a także wizualnie przyciąga wzrok. Rozmiar dywanu powinien być wystarczająco duży, aby wyznaczać granice i uziemiać meble, a także sprawiać, że pomieszczenie wygląda na przestronne. Na przykład powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić przynajmniej przednie nogi mebla. Podobnie w sypialni, kiedy wstajesz z łóżka, musisz wyczuć dywan pod stopami.

Określ punkt centralny

Każde pomieszczenie potrzebuje jednego głównego punktu centralnego. Twój dywan może być tym punktem lub może podtrzymywać inny przedmiot, taki jak obraz, kryształy lub mebel. Po prostu nie chcesz, aby wiele rzeczy konkurowało ze sobą, w przeciwnym razie Twój pokój będzie zbyt zajęty i zagmatwany.

Wybierz kolor, który pasuje do aktualnego trendu, schematu kolorów lub Twojego wystroju. Kolory neutralne, takie jak beż, czerń, brąz lub biel, dobrze komponują się z większością dekoracji. Obszar domu o największym natężeniu ruchu powinien być wyłożony wykładziną dywanową w ciemniejszych odcieniach.

spacer

Odpowiedz