car-4303137_1280

Chcesz odmienić wygląd swojego samochodu? Przyciemnianie szyb jest dla Ciebie

Przyciemnianie szyb: sprawia, że samochód wygląda niesamowicie i nie tylko! Jeśli zawsze myślałeś, że przyciemnianie szyb samochodowych jest bardziej luksusem niż praktyczną opcją, pomyśl jeszcze raz.

Przyciemnianie szyb ma wiele zalet, począwszy od komfortu, prywatności, bezpieczeństwa i troski o zdrowie właściciela pojazdu. Zgadza się, przyciemnianie szyb Gdańsk może pomóc uratować Ci życie, ale przede wszystkim chodzi o ten szałowy wygląd!

Po pierwsze, czym właściwie jest przyciemnianie szyb?

Przyciemnianie szyb zazwyczaj odnosi się do procesu, w którym przezroczystą folię nakłada się na wnętrze szyb pojazdu. Głównym celem tego procesu jest zmniejszenie ilości ciepła i promieniowania słonecznego docierającego do wnętrza pojazdu, ale wiele osób po prostu przyciemnia szyby, ponieważ uważają, że w ten sposób samochód wygląda dużo lepiej. Grubość folii i materiał, z którego jest wykonana, mogą się różnić, nadając różny końcowy wygląd.

Chociaż przyciemniane szyby występują w różnych odcieniach, wiele z nich jest bardzo jasnych i prawie niewidocznych. Możesz wybrać przyciemnianie okien najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb – Twoje okna nie będą ciemniejsze, chyba że chcesz, aby taki były.

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy kraj ma własne przepisy dotyczące dopuszczalnej ilości odcienia. Zwykle wspólne jest to, ż przyciemnianie jest niedozwolone na przedniej szybie pojazdu, z wyjątkiem górnej części, aby zacieniać słońce. Szyby przednie boczne i szyby tylnego siedzenia muszą przepuszczać ponad 70 procent światła do pojazdu. Tylna szyba może być przyciemniana. Pojazdy zwolnione z tej zasady to pojazdy służb ratunkowych, rządowe lub inne pojazdy z ważnym świadectwem zwolnienia.

Przyciemnianie szyb w aucie – więcej niż stylowy wygląd!

To również zwiększa bezpieczeństwo Twojego pojazdu przed wzrokiem ciekawskich. Pomaga chronić to, co znajduje się w Twoim pojeździe, niezależnie od tego, gdzie jesteś. Nigdy więcej niepokoju, ponieważ przed opuszczeniem pojazdu zapomniałeś schować cenne przedmioty aby były poza zasięgiem wzroku. Jeśli nie mogą zajrzeć do środka, włamywacze są mniej skłonni do włamania. Bardziej prawdopodobne jest, że przeniosą się do innego pojazdu, który zachęca do włamania ze względu na lepszą widoczność wnętrza.

Czy wiesz, że promienie słoneczne ultrafioletowe (UV) uszkadzają Twoją skórę, gdy wskakujesz do samochodu?

Szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego zostało udowodnione ponad wszelką wątpliwość. Promienie mogą nie tylko przyspieszyć proces starzenia, ale mogą również powodować raka skóry. Szkodliwe są nie tylko bezpośrednie promienie UV, ale te odbijające się od ziemi mogą również przenikać przez okna.

Większość z nas myśli o uszkodzeniu słonecznym w kontekście plaży lub dnia spędzonego na polu golfowym, ale promienie UV mogą cię dosięgnąć, gdy siedzisz za kierownicą. Im więcej czasu spędzasz na prowadzeniu samochodu, tym bardziej jesteś zagrożony. Posiadanie stylowego, wygodnego i klimatyzowanego otoczenia w pojeździe to jest to, co zyskasz decydując się na przyciemnianie.

spacer

Odpowiedz