wnętrze samochodu

Co oznacza zapalona kontrolka silnika? Nie lekceważ kontrolki check engine!

Gdy nasz samochód jest już ciut wysłużony, mamy ochotę go sprzedać i wymienić na nowszy model. Zdarza się również tak, że różnego rodzaju kontrolki pojawiają się znienacka i sprawiają kłopot, mimo że samochód nie jest jeszcze aż tak wiekowy. Okazuje się, że świecąca kontrolka silnika, to jeszcze nie powód do paniki.

Czym jest kontrolka silnika?

Kontrolka silnika, którą możemy znaleźć w każdym samochodzie, który jest wyprodukowany po 2000 roku. Takie auta można znaleźć w polskich auto komisach, a także skupie aut Gdynia. Kontrolka oznacza „check engine”, czyli „sprawdź silnik”. Przybiera ona postać rysunku w kształcie silnika, lub samego napisu. Nad kontrolką w takich samochodach czuwa elektroniczny sterownik silnika. Kontrolka ta wykazuje awarię, która powstała i którą wyczuwają niektóre poszczególne czujniki. Kontrolka taka jest bardzo ważna, ale nie zawsze mówi, o tym, by poważnie zacząć się bać o silnik naszego auta. Kontrolka silnika zapala się wówczas, gdy awaria utrzymuje się przez dłuższy czas.

Jednakże, jeśli przy okazji wystąpienia tej kontrolki, pojawią się jeszcze spadek mocy i większe zużycia paliwa, możemy wówczas mówić o poważniejszej awarii. Co wówczas można zrobić z takim samochodem? Wszystko zależy od tego jak stare jest auto. Bo możemy je naprawiać i dalej użytkować, ale możemy tez sprzedać je do skupu aut Gdynia, który skupuje właśnie takie auta już od lat. Auto skup Gdynia, to miejsce przyjazne klientom, również tym, którzy swoje auto uszkodzili w wypadku. Ponieważ jest to również skup aut powypadkowych Gdynia. Kontaktując się ze skupem aut uszkodzonych Gdynia, możemy jeszcze dobrze na takim aucie z awarią zarobić. Jeśli więc nie opłaca nam się naprawiać samochodu, bo jest uszkodzone, nie nadaje się jeszcze do kasacji, ale trudno nam samodzielnie znaleźć klienta skontaktujmy się ze skupem samochodów Gdynia.

BMW

Przyczyny pojawienia się kontrolki check engine.

Główną przyczyną pojawienia się kontrolek silnika, jest problem z wtryskiwaczami. Przede wszystkim, jeśli chodzi o układ wtryskowy i wydechowy. Kontrolka zapali się więc w aucie jeśli:

  • mamy do czynienia z nadmiernym zużyciem katalizatora,
  • usterką filtra DPF
  • zablokowaniem obiegu spalin
  • awarią układu wtryskowego
  • awarią świec zapłonowych
  • awarią sondy lambda

 

Co zrobić jeśli nie potrafimy usunąć kontrolki silnika?

Do skasowania kontrolki samodzielnie w garażu potrzebny jest interfejs diagnostyczny wraz z aplikacją, ale trzeba również pamiętać, że można się udać w celu skasowania kontrolki do warsztatu, który się tym profesjonalnie zajmuje. Jeśli natomiast naprawa awarii, która się pojawiła znacznie przekracza wartość samochodu, lub jest mu zbliżona, to można samochód sprzedać korzystnie w skupie aut Gdynia, ponieważ jest to skup pojazdów, który profesjonalnie zajmuje się sprzedażą samochodów uszkodzonych, używanych i powypadkowych. Awarie silnika są w skupie aut Gdynia skutecznie usuwane, a klienci mogą się cieszyć gotówką zapłaconą od ręki.

spacer

Odpowiedz