costa-blanca-4595347_960_720

Czarter jachtu na Costa Blanca w Hiszpanii

Costa Blanca ze swoimi wspaniałymi plażami przyciąga miliony turystów każdego roku. Na północy Costa Blanca zaczyna się od Denii i Javei dwóch wspaniałych miast u podnóża góry. Na południu Costa Blanca schodzi do Guardamar i Torrevieja. Z takimi wspaniałymi miastami, jak Elche, stolica palmowego świata – nic dziwnego, że po prostu chce się wsiąść na jacht Costa Blanca i ruszyć po przygodę!

Zasadniczo tak właśnie można podróżować, ponieważ trasa rejsu przebiega wzdłuż wybrzeża. Ale wskazówka jest taka – koniecznie upewnij się, że odwiedzając te piękne, czasami małe wioski, masz wystarczająco dużo czasu na pobyt i znajdziesz chwilę, aby delektować się dobrym winem w jednej z wielkich restauracji.

Costa Blanca – piękniejsza niż sądzisz!

Costa Blanca, czyli Białe Wybrzeże, jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych w Hiszpanii. Region rozciąga się na długości 200 kilometrów wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego przez prowincję Alicante, od Gandii po Torrevieja.

Odwiedzający Costa Blanca są rozpieszczani wyborem, ponieważ miejsca docelowe są zróżnicowane i niesamowite zaraze,. Costa Blanca ma zaplecze turystycznew, który zaspokoi każdy gust. Od najbardziej tętniących życiem i kosmopolitycznych kurortów, takich jak samo Alicante lub Benidorm, po te, które nadal utrzymują wiejski krajobraz nad morzem, takie jak Moraira. Jednak z tego wszystkiego i tak rejsy są najbardziej popularne i najczęściej wybierane.

Istnieje wiele atrakcji wzdłuż Costa Blanca, niektóre z nich specjalnie dla turystów, takie jak park rozrywki Terra Mitica w Benidorm lub zatoki Altea i Calpe. Inne to mniejsze miasteczka i wioski, takie jak Villajoyosa na południe od Benidorm, słynące ze starego miasta i czekolady.

Dla niektórych największe piękno Costa Blanca pochodzi z nadmorskich wiosek i miasteczek. Plaże i małe wioski sprawiają, że Costa Blanca jest wyjątkową atrakcją.

Historia

spain-86898_640Costa Blanca ma sławną i bogatą historię, a także wiele interesujących miejsc w całym regionie, które przyniosły dowody na ujawnienie, że pochodzą z regionu do ery neolitu.

Region ten był także strategicznie ważny dla wielu osadników, w tym Fenicjan, Greków, Rzymian, Wizygotów, Kartagińczyków i Maurów. Każda cywilizacja żyje na ziemi znakiem swojej tożsamości. Prawdopodobnie najbardziej widoczny jest wpływ okupacji rzymskiej i mauretańskiej, które są obecne nawet dziś we wsiach, zabytkach i atrakcjach kulturalnych Costa Blanca.

Aby dowiedzieć się więcej o Costablance, upewnij się, że masz dobrą mapę Costa Blanca i informacje turystyczne. Jeśli chcesz zagrać w golfa w jednym z pięknych ośrodków golfowych Costa Blanca, znajdź listę klubów golfowych. Informacja turystyczna na jachcie będzie tutaj dla Ciebie nieocenionym źródłem informacji. Są zawsze pomocni, chętnie odpowiadają wszystkim osobom, które proszą o informacje na temat Costa Blanca.

Zatem, jeśli jeszcze na ten moment nie masz pomysłu, jak chcesz spędzić najbliższy urlop – rejs w kierunku Costa Blanca wydaje się naprawdę słuszną i ekscytującą opcją!

spacer

Odpowiedz