WHY BLOGGING IS IMPORTANT FOR BOAT DEALERS- Image-01

Czy i jak zarobić na blogu? Co zrobić by zarabiać na tym pieniądze?

Multum (nie tylko) młodych ludzi chciałoby zarabiać w Internecie, a najczęściej wybieraną opcją jest zarabianie na blogu. Wskazówki są proste: załóż bloga, pisz o tym co lubisz, kochasz, na czym się znasz, a co może się przydać innym, a zaczniesz zarabiać pieniądze. Ale czy tak jest w praktyce? Czy dziś wciąż można zarabiać prowadząc bloga?

Jak zarabiać na blogu?

Najczęstszym sposobem zarabiania na blogu jest sprzedaż miejsca reklamowego czy też przeprowadzanie kampanii reklamowych do użytkowników. By tak się stało, muszą zostać spełnione dwa warunki:

  • Musisz prowadzić poczytnego bloga: a zatem regularnie publikować ciekawe, wartościowe treści, które przyciągną uwagę czytelników
  • Musisz znaleźć gotowego do zapłacenia pieniędzy reklamodawcę, który może powiązać swoje produkty lub usługi z tym o czym piszesz

Zanim zaczniesz zastanawiać się czy i jak zarobić na blogu, odpowiedz sobie na dwa pytania:

  • Czy będę potrafić regularnie publikować ciekawe treści, na które pomysłów mam pod dostatkiem?
  • Czy to o czym pisze ma pokrycie w biznesie, tzn. znajdę reklamodawców, którzy dzięki treści mojego bloga będą mogli reklamować swoje produkty bądź usługi?

Jeśli odpowiedź na jakiekolwiek z tych dwóch zasadniczych pytań brzmi „nie”, lepiej daj sobie spokój z zarabianie na blogu. Nie uda Ci się.

Dlaczego możesz nie zarobić na blogu?

Audyt SEOPoczątkowa euforia co do prowadzenia bloga może przerodzić się w przykry obowiązek, szczególnie kiedy wyczerpiesz wszystkie pomysły na ciekawe artykuły czy treści. Kiedy braknie ci weny, możesz zniechęcić użytkowników, którzy nie znajdą niczego nowe i ciekawego na twoim blogu.

Nawet jeśli będziesz w stanie pisać długo, regularnie i ciekawe, niekoniecznie zawartość twojego bloga musi przełożyć się na zainteresowanie któregokolwiek reklamodawcy. Bez trudu będziemy w stanie wymienić dziesiątki ciekawych blogów, które nigdy nie doczekały się żadnej konkretnej oferty ze strony reklamodawców. A samo pisanie bloga dla pisania, bez zarabiania pieniędzy, na pewno nie leży w twoim interesie – no chyba, że bloga prowadzisz tylko hobbystycznie.

Co możesz stracić prowadząc bloga?

Prowadząc bloga, angażując swój czas na przygotowanie ciekawych artykułów, musisz liczyć się z tym, że stracisz „kawałek swojego życia”. Niekoniecznie przygotowanie ciekawych wpisów musi się przełożyć na zainteresowanie blogiem, bo istnieje spora szansa, że takich blogów jest więcej. Jeśli nie masz pojęcia o SEO, pozycjonowaniu WWW, to całkiem możliwe, że nie będziesz w stanie (przynajmniej bez ponoszenia wydatków) pokonać konkurencji i zdobyć zainteresowanie czytelników.

 

spacer

Odpowiedz