judge-1587300_640

Czy radca prawny może reprezentować nas w sądzie?

Bardzo często mamy w życiu sytuacje, w których potrzebujemy dobrego prawnika. Przeciętny Kowalski nie zna się bowiem na zawiłościach prawnych i w obliczu jakichkolwiek problemów w tej materii lub konieczności stanięcia przed sądem i walki o swoje racje może się mocno gubić. W takiej sytuacji warto mieć wsparcie doświadczonego prawnika, który zajmie się wszystkimi formalnościami.

Zapotrzebowanie na usługi prawne jest w społeczeństwie coraz większe, coraz więcej powstaje też kancelarii, które zajmują się profesjonalnym poradnictwem oraz reprezentowaniem swoich klientów przed sądami. Najczęściej decydujemy się na usługi adwokatów. Okazuje się jednak, że także radcowie prawni mają coraz więcej uprawnień. Jeszcze kilkanaście lat temu radca prawny mógł zajmować się poradnictwem prawnym, natomiast nie miał możliwości reprezentowania swoich klientów przed sądem w sprawach karnych czy karno-skarbowych. Obecnie jednak uprawnienia radców prawnych są dosyć zbliżone do uprawnień adwokatów.

Jak znaleźć sprawdzonego prawnika?

Bez względu na to, czy decydujemy się na usługi adwokata czy radcy prawnego, warto nieco czasu poświęcić na znalezienie dobrego i profesjonalnego specjalisty w konkretnej dziedzinie prawa. Zawsze warto szukać fachowca o danej specjalizacji, który daje gwarancję, że poprowadzi sprawę profesjonalnie. Jeśli kancelaria prawna oferuje bardzo szeroki zakres usług, upewnijmy się, czy zatrudnia specjalistów w danej dziedzinie prawa. Nie ma bowiem możliwości, aby prawnik specjalizował się w kilkunastu dziedzinach jednocześnie. Gdy mamy sprawę rodzinną, szukajmy fachowca od spraw rodzinnych. Jeśli interesuje nas profesjonalna obsługa prawna dla firmy, upewnijmy się, że wybrany prawnik specjalizuje się w prawie handlowym czy prawie spółek. Sprawdzajmy również opinie na temat wybranych specjalistów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że mamy do czynienia z prawnikiem, który świetnie sprawdził się w przypadku innych klientów. Adwokat Rybnik to propozycja dla mieszkańców Rybnika i okolic, którzy szukają profesjonalnych i sprawdzonych porad prawnych.

Nie należy kierować się ceną

Wiele osób poszukujących doświadczonego prawnika kieruje się przy wyborze wyłącznie jak najniższą ceną. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, gdyż prawnicy, którzy oferują najniższe ceny, najczęściej mają również niewielkie doświadczenie w swojej dziedzinie. W przypadku kancelarii prawnych ceny rosną wraz z doświadczeniem oraz specjalizacją. Jeśli sprawa, w której potrzebujemy prawnika jest dla nas niezwykle ważna, warto zapłacić najlepszemu specjaliście w swojej dziedzinie. Najtańszy prawnik może się okazać nie do końca kompetentny w sprawie, którą chcemy wygrać przed sądem. W czasie szukania dobrych porad prawnych nie musimy też kierować się wyłącznie lokalizacją. W dzisiejszych czasach coraz bardziej rozwija się poradnictwo online. To dobre rozwiązanie dla osób, które w pobliżu miejsca swojego zamieszkania nie znajdują kancelarii odpowiadającej ich potrzebom.

spacer

Odpowiedz