HMYGD211_Galloway-backyard-detail-2521-ret_s4x3.jpg.rend.hgtvcom.966.725

Dekoracje w stylu marynistycznym w Twoim ogrodzie – poznaj najnowsze trendy na rynku

Ostatnio bardzo popularne stały się marynistyczne dodatki. Zainteresowanie społeczeństwa takim wystrojem można zauważyć nie tylko we wnętrzach ale również i przydomowych ogrodach. Dodatki te przywołują na myśl wakacyjne, pełne słońca wspomnienia.

Morskie dodatki pasują praktycznie do wszystkiego. Paleta barw stylu marynistycznego jest jasno określona. Dominuje tu błękit morza oraz czyste, białe dodatki, które dodają świeżości. Takie połączenie kolorów nigdy nie wyjdzie z mody. W stylu marynistycznym najlepiej sprawdzą się proste, jasne, drewniane meble (ciekawy wybór znajdziemy na stronie Meble ogrodowe Warszawa). Nie trzeba się oczywiście ograniczać do odcieni tych dwóch kolorów. Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie elementów kontrastujących, ciemno niebieskich, żółtych oraz czerwonych. Sprawią one, że wnętrze nie będzie nudne i nabierze zupełnie nowego charakteru.

Ciekawym sposobem na marynistyczną aranżację ogrodu jest rozwieszenie lin lub sieci rybackich w różnych jego częściach. Okolice tarasu mogą być chronione przed słońcem żaglem a zamiast siedzisk warto wykorzystać stare skrzynie lub beczki. W połączeniu z poduszkami w morskie motywy sprawią wrażanie przebywania w porcie rybackim. Aranżację można uzupełnić przez powieszenie na ścianie koła ratunkowego lub kotwicy. Warto również zadbać o atrakcje dla dzieci. Statek piracki połączony z piaskownicą oraz oczkiem wodnym będzie miejscem wspaniałej zabawy, której zazdrościć im będą rówieśnicy. Równie fajne będzie zrobienie hamaku przypominającego sieć rybacką. Będzie to miejsce relaksu, w którym można odpocząć, poczytać książkę lub się zdrzemnąć.

Jako praktyczne dodatki warto w ogrodzie rozmieścić lampy lub pochodnie, które wieczorem dodadzą niesamowitego uroku. Dzięki nim każdy ciepły wieczór spędzony w ogrodzie będzie przynosił na myśl wakacje spędzone nad morzem. W celu znalezienia interesujących dodatków warto udać się na targi staroci. Przy bardzo małym nakładzie pracy w ich renowację i odświeżenie można uzyskać na prawdę ciekawe, unikatowe rzeczy.

Poduszki na krzesłoBardzo ciekawe jest urządzenie ogrodu w stylu śródziemnomorskim. Pomimo różniących się znacznie klimatów można w naszym kraju stworzyć naprawdę piękny klimat południowej Europy. Mnogość drzew, krzewów oraz różnych ziół sprawi że w prosty sposób można zupełnie odmienić swój ogród. Roślinność warto umieścić w charakterystycznych terakotowych donicach. Równie fajną rzeczą jest zrobienie pokrytej pnączami altany, w której sąsiednim otoczeniu znajdować się będzie fontanna oraz śródziemnomorski murek lub żywopłot.

Urządzenie ogrodu w marynistycznym stylu może fantastycznie współgrać zarówno z nowoczesnym jak i klasycznym budownictwem. Nie trzeba się ograniczać tylko do małych, subtelnych dodatków. Im więcej pamiątek i rzeczy nawiązujących do morza tym lepiej. Nie należy jednak przesadzić z ich ilością, aby nie zrobił się zbytni bałagan. Każdy jednak osobiście wie jaka ilość będzie dla niego wystarczająca. Sympatycy morza z pewnością będą zadowoleni z takiej aranżacji swojego ogrodu, ponieważ przez cały rok będą się czuli jakby byli na wakacjach.

Więcej na stronie warszawa24.ovh

spacer

Odpowiedz