beautiful-young-girl-eating-and-talking-on-a-mobile-phone-on-a-boat-sailing-along-the-rocky-shore-of-the-sea

Dieta marynarza – czym się wyróżnia?

Marynarze, którzy pracują na statkach, mają dosyć monotonne pożywienie, dlatego warto zadbać o to, by w kuchni pracował nie tylko kucharz, ale również specjalista od zdrowego żywienia. W przeciwnym razie po wielu tygodniach monotonnego odżywiania może się pojawić wiele dolegliwości zdrowotnych.

Zarówno marynarze pracujący na statkach, jak i żeglarze udający się w wielotygodniowe rejsy na morze, są skazani najczęściej na suchy prowiant, który zwykle ma potężne wartości energetyczne, ale dosyć niewiele wartości odżywczych. Oczywiście, problem nie jest aż tak wielki jak przed wiekami, gdy marynarze masowo chorowali na szkorbut, gdyż nie dostarczali swoim organizmom wystarczającej ilości witamin. Jedna ki tak dieta na morzu nie jest aż tak urozmaicona, jak może być na lądzie.

Odpowiednia dieta na morzu

soledo_00Dieta a morzu powinna być zróżnicowana i bardzo bogata. Co prawda, czasem trudno o świeże owoce lub warzywa, dlatego wtedy warto postawić na stuprocentowe soki warzywne czy owocowe, które dobrze jest spożywać do każdego posiłku. Marynarze narażeni są też na wiele chorób związanych z pogodą i nieustannie zmieniającą się aurą. Ich dieta powinna być bogata w produkty, które mają naturalne właściwości wzmacniające odporność organizmu. Czasem również niezbędne mogą się okazać różnego rodzaju suplementy diety, które dostarczą tych składników mineralnych i witamin, których nie ma w posiłkach przygotowywanych na morzu. Osoby, które przez wiele tygodni przebywają na morzu, powinny zadbać o to, by o zejściu na ląd odżywiać się jak najbardziej zdrowo i pełnowartościowo. Marynarze najczęściej po rejsie mają pewien czas odpoczynku, to dobry moment na regenerację zmęczonego organizmu także za pomocą właściwego odżywiania. Najlepiej w tym czasie postawić na świeże, zdrowe i pełnowartościowe jedzenie. Kto tęskni za soczystym stekiem czy tłustym kebabem, też może sobie raz na jakiś czas pozwolić. Byle nie za często.

Pełnowartościowe posiłki zapewni catering

Osoby, które nie mają czasu lub ochoty na codzienne zdrowe gotowanie, nie są wcale skazane na fast foody i żywienie się niezbyt zdrowymi daniami. Ciekawą ofertę ma catering dietetyczny Warszawa, który łączy w sobie zalety szybkiego jedzenia dostarczanego do domu klienta z wysoką jakością produktów i doskonałymi daniami. Świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć zapewnione posiłki na cały dzień jest dieta pudełkowa, zawierająca komplet pełnowartościowych posiłków, zawierających wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Wybierając dietę pudełkową można zaoszczędzić sporo czasu, jaki spędzilibyśmy na gotowaniu, a jednocześnie mieć pewność, że odżywiamy się nie tylko smacznie, ale również zdrowo. Z diety pudełkowej chętnie korzystają nie tylko osoby, które są na diecie odchudzającej. W bogatej ofercie firm cateringowych można znaleźć również dania wegetariańskie, z różnych stron świata, jedzenie dla sportowców. Każdy z pewnością znajdzie coś na miarę swojego podniebienia.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Dieta marynarza – czym się wyróżnia?

  1. Leda

    Szukam dobrej jakości kolagenu naturalnego, który szybko daje pozytywne efekty na twarzy i nie tylko. Na https://icolway.pl/ znalazłam fajną ofertę i prawie jestem gotowa zamówić, jednak najpierw wolałabym poznać opinie innych. Może ktoś z Was kupował już w tym sklepie internetowym i może coś więcej powiedzieć na temat jakości produktów? Czy faktycznie są tak dobrej jakości i szybko dają efekty, czy jednak w rzeczywistości ich działanie jest dużo słabsze?

Odpowiedz