statki era

Dom w stylu marynarskim – podpowiadamy jak uzyskać idealny wystrój!

Wystrój wnętrz w stylu marynarskim charakteryzuje się świeżością, lekkością i romantycznością. Zastosowanie jasnej kontrastującej palety kolorów tworzy uczucie chłodu pośród upalnego dnia. Dla romantyków, którzy lubią relaksować się na wybrzeżu, ten styl może być ulubionym sposobem na dekorowanie domu. Często styl morski jest stosowany do projektu jednego z pokoi:

  • sypialni,
  • salonu,
  • pokoju dziecinnego.

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić projekt domu wiejskiego, w którym wszystkie pokoje zostały zaprojektowane w stylistyce stylu marynistycznego. Jasne i przestronne pokoje w wiejskiej rezydencji, pełne świeżości i elegancji, są niezwykle przyjemne, ale jednocześnie pozbawione wszelkiej zbędności. Projekt takiego domu jest dobrym przykładem, że nie trzeba rozstawiać kotwic, lin i sterów po ścianie, kupować płótno w biało-niebieskie paski, aby nadać pokojowi nautyczny nastrój.

Dom w stylu marynistycznym

Zaczynamy naszą wycieczkę od wizyty w salonie, położonym na pierwszym piętrze. Połączenie odcieni bieli i błękitu jest podstawową koncepcją morskiej palety barw. Zazwyczaj wykończenie ścian i sufitów powinno być białe. Pozwala to nie tylko wizualnie powiększyć przestrzeń, ale także dać pomieszczeniu poczucie czystości i chłodu. Sklepione sufity, stosowane w wykończeniu drewnianych belek i boazerii, duże okna, podzielone na kilka sekcji i drewniana podłoga – wszystko wskazuje na elegancki wiejski styl życia.

Styl morski jest przedstawiony w małych elementach, takich jak figurki, pojemnik na drewno, książki, tkaniny i inne ozdoby. Obecność kominka w salonie nie powinna się od razu rzucać się w oczy – można to uzyskać dzięki białemu wykończeniu z kamienia. Fotele z rzeźbionymi drewnianymi elementami przy kominku tworzą przytulną część wypoczynkową blisko otwartego ognia. Meble sprawiają, że styl morski sprawia wrażenie prawdziwego statku. Gdzie, lekkie meble kontrastują z białą i niebieską kolorystyką tkanin i dywanów, a lampy stołowe są również zaprojektowane na podobnym schemacie.

Jasna paleta pokoju jest rozcieńczona rzeźbionymi lampami wiszącymi i dekoracyjnymi elementami w ciemnych kolorach. Z salonu można swobodnie dostać się do jadalni przylegającej do kuchni. Brak drzwi między pomieszczeniami tworzy efekt płynnego przepływu podczas poruszania się po domu.

Dekorowanie jadalni utrzymane jest w tych samych jasnych kolorach, które dominują w całym wiejskim domu. Taka paleta kolorów byłaby zgodna z nowoczesnymi prywatnymi domami w stylu morskim, nawet daleko od morza. Okrągły stół z ciemnego drewna powinien stać się centralnym punktem jadalni. Odcienie lamp wiszących i kinkietów, powinny zostać wybrane zgodnie z centralnym elementem pokoju.

Wszystkie artykuły dekoracyjne i tekstylia w salonie i jadalni powinny być idealnie ze sobą połączone, tworząc efekt jednolitej harmonijnej przestrzeni. Jadalnia prowadząca do podobnej lekkiej i zadbanej kuchni jest przytulna, praktyczna, a ponadto w pełnej zgodna z koncepcją stylu wnętrz morskich dla domu wiejskiego.

spacer

2 comments on “Dom w stylu marynarskim – podpowiadamy jak uzyskać idealny wystrój!

  1. Andrzej

    Do tego zestawienia idealnie pasowałby parkiet lamelowy. Idealnie komponowałby się z jasnymi ścianami i drewnianym wykończeniem pomieszczenia.

  2. Patrycja

    Poszukuję fajnych, miękkich i trwałych dywanów do nowego mieszkania. Przeglądam różne strony internetowe i na https://www.kochamydywany.pl/dywany-we%C5%82niane znalazłam fajną i naprawdę przystępną cenowo ofertę. Jak sądzicie, czy warto kupować takie rzeczy przez internet, czy w rzeczywistości dywany mogą wyglądać dużo gorzej niż na zdjęciach producenta?

Odpowiedz