artist-4269775_960_720

Dywan w pokoju dziecka – czy jest potrzebny?

Projektowanie pokoju dziecięcego może być naprawdę ekscytujące i naturalnie chcesz, aby wszystko było idealne dla twoich pociech. Jest jednak tak wiele szczegółów, do których należy się odnieść, że cały proces może stać się dość przytłaczający. Na przykład sam wybór odpowiedniego dywanu może być mylący, ponieważ istnieje wiele dylematów, które mogą się pojawić, gdy patrzysz na te wszystkie piękne dywany dla dzieci. Na szczęście przygotowaliśmy ten niesamowity przewodnik po dywanach do pokoju dziecięcego, abyś mógł się im przyjrzeć i zainspirować!

Czy jest mi potrzebny?

Zanim przejdziemy do konkretnych porad dotyczących wyboru odpowiedniego dywanu do pokoju dziecięcego, powinniśmy najpierw omówić, czy w ogóle go potrzebujesz. Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie tak. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które dopiero zaczęły raczkować, ponieważ będą spędzać dużo czasu na podłodze. Dlatego zamiast za każdym razem kłaść je na kocu, o wiele wygodniej i zdrowiej jest mieć w pokoju przytulny dywan. Co więcej, nawet gdy Twoje dziecko zacznie chodzić, nadal będzie spędzać dużo czasu bawiąc się na podłodze w swoim pokoju, a posiadanie czystego i bezpiecznego miejsca do spędzania czasu będzie dla niego jeszcze ważniejsze.

Zwróć uwagę na materiały

apartment-g0814ae76d_640Dywany mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, ale nie wszystkie są jednakowo dobre. Na przykład najczęściej można spotkać te wykonane z włókien syntetycznych, które zazwyczaj są pięknie zdobione, ale zdecydowanie nie są najlepszym wyborem dla Twojego dziecka. Zamiast tego wybierz wełnę i inne naturalne i przyjazne dla środowiska włókna, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko spędza czas w zdrowym środowisku. Dodatkowo dywaniki wełniane / sizalowe są niezwykle miękkie, a co ważniejsze, są:

• trudnopalne,
• hipoalergiczne,
• nietoksyczne.

Nawet jeśli może to oznaczać wyższą inwestycję początkową, na pewno się opłaci, ponieważ inwestujesz w bezpieczną i zdrową przyszłość swojego dziecka.

Wybierz gęstsze dywaniki

Jeśli chodzi o gęstość, możesz ją łatwo zbadać, próbując poruszać palcami po dywaniku aż do samego dna. Jeśli uważasz to za dość twarde, oznacza to, że jest ciasno tkane, a co za tym idzie, znacznie trwalsze. Wreszcie, aby jak najszybciej znaleźć wysokiej jakości dywan dla swojego dziecka, najskuteczniej jest przejść do trybu online i przeglądać szeroką ofertę, aż znajdziesz kilka najlepszych propozycji. Gdy już wybierzesz swoją podręczną listę, znacznie łatwiej będzie je sprawdzić i zdecydować, która z nich jest najbardziej odpowiednia.

Dywany ręcznie robione a dywany wytwarzane maszynowo

Prawdopodobnie natknąłeś się na wiele reklam, które podkreślają, jak ważny jest zakup ręcznie robionego dywanu do pokoju dziecka. Jednak nie powinieneś wierzyć we wszystko, co słyszysz. Najczęściej jest to tylko próba zwabienia łatwowiernych rodziców, którzy chcą dla swojego dziecka tylko tego, co najlepsze, do wydania olbrzymiej sumy pieniędzy na ręcznie robiony dywan, myśląc, że zrobi dużą różnicę. Prawda jest taka, że te dywany są zwykle tej samej jakości, co te wykonane maszynowo, więc płacenie za nie absurdalnej kwoty z pewnością nie jest tego warte.

spacer

Odpowiedz