kids-bedroom-decorating-ideas-176a

Elementy marynistyczne w pokoju malucha – które wybrać?

Choć trendy w wystroju wnętrza zmieniają się równie szybko co trendy na wybiegach mody, sporo jest stylów, które są ponadczasowe i nie poddają się presji czasu. Warto o tym pamiętać, gdy poszukujemy ciekawego, niepowtarzalnego i oryginalnego wystroju pokoju dziecięcego.

W wystroju wnętrza najczęściej widać pewnego rodzaju dualizm – podczas gdy jedni właściciele domów i mieszkań stawiają na klasykę, inni wybierają nowoczesność. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, czasem trudno jest dostosować stylistykę do potrzeb dziecięcego pokoju, które są dosyć specyficzne. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które poszukują stylu pełnego ładu, porządku, a jednocześnie oryginalnych elementów dekoracyjnych, jest styl marynistyczny. Taki wystrój wnętrza sprawdzi się dobrze nie tylko w salonie czy w sypialni, ale również w pokoju dziecięcym, który daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Biel i kolory morza

Styl marynistyczny w dziecięcym pokoju można podkreślić na wiele sposobów. Po pierwsze – ważna jest kolorystyka. W stylu morskim dominuje biel oraz różne odcienie niebieskiego. Dozwolone są zarówno jasne, rozmyte błękity, jak i odcienie ciemnego granatu. O tych kolorach warto pamiętać wybierając kolor mebli, ścian i dodatków dekoracyjnych. Ciekawie prezentują się białe lub bardzo jasne meble w zestawieniu z błękitnymi ścianami i dekoracjami okiennymi utrzymanymi w jasnej, morskiej kolorystyce. W tym stylu powinno być przede wszystkim lekko, zwiewnie i delikatnie. Styl marynistyczny świetnie sprawdzi się w niewielkich wnętrzach, gdyż pozwoli na ich optyczne powiększenie i rozświetlenie.

Morska kraina w dziecięcym pokoju? To możliwe

W stylu marynistycznym duże znaczenie mają również paski, które warto wybrać jako wzór na pościel, koce czy ozdobne poduszki. Dzięki temu można za pomocą kilku elementów przełamać jednolite ściany czy jasną kolorystykę mebli. Świetnie prezentują się również różnego rodzaju dekoracje nawiązujące do morza. Na ścianach można powiesić obrazki czy plakaty z efektownymi żaglowcami czy łódkami. Świetnym pomysłem w pokoju dla dziecka jest również zaaranżowanie go na wielki statek. Ciekawą inspiracją są łóżka stylizowane na wielkie drewniane żaglowce, które czasem zajmują nawet pół pokoju. Taki wystrój jest dosyć nietypowy, jednak sprawia, że dziecko ma swoje własne królestwo i może bez wychodzenia z pokoju organizować dalekie rejsy czy bitwy morskie i walki z piratami.

Dekoracji i dodatki kupuj w sprawdzonych sklepach

W planowaniu wystroju pokoju dla dziecka warto wziąć pod uwagę nie tylko estetykę mebli, sprzętów i dekoracji, ale również ich jakość, funkcjonalność i solidne wykonanie. Na https://babydoro.pl/ znajdziemy wiele ciekawych propozycji przeznaczonych do aranżacji dziecięcych wnętrz. Wybór akcesoriów i dodatków jest bardzo duży. Wszystkie są wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale, są bezpieczne, funkcjonalne i bardzo trwałe. Dzięki temu pokój dziecięcy przez długi czas będzie prezentował się równie dobrze jak tuż po jego urządzeniu.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Elementy marynistyczne w pokoju malucha – które wybrać?

Odpowiedz