vbygwy87tc21zhqirxj7_silver-fast-yacht-main-saloon-1280x720

Elementy sufitowe wykorzystywane na jachtach – o ich budowie opowiada pasjonat Adam Gryczka

Zapraszamy do naszej rozmowy z Adamem Gryczka, który jest pasjonatem budowy jachtów i opowie o sufitach w nich stosowanych. Te bowiem muszą znosić bardzo trudne warunki i przy tym zapewnić maksymalną użyteczność. Stworzenie odpowiedniego sufity nie należy zatem do najprostszych i powinno być bardzo dobrze przemyślane. Dzięki temu uda się uniknąć poważnych problemów w przyszłości. Zapraszamy zatem do naszej rozmowy.

Czy w jachtach sufitem nie jest po prostu pokład?

Mimo, że tak na pierwszy rzut oka może się wydawać to nie. Kadłub nie zapewniłby odpowiednich warunków w kabinie. Dlatego też nie można go stosować jako sufitu. Obecnie stosowane są zupełnie inne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się na jachtach.

O jakich rozwiązaniach mowa?

Są to sufity napinane. Są to te same, które można spotkać w wielu innych miejscach. Również na przykład w firmach. Posiadają one wszystkie właściwości, które powodują, że te idealnie sprawdzają się w jachtach. Dzięki temu zapewniają odpowiednie warunki w kabinie, które sprawiają, że można w niej spędzić długi czas, a elementy znajdujące się w niej nie ulegną zniszczeniu.

Na co w szczególności narażony jest sufit?

Przede wszystkim na wilgoć. Właśnie dlatego stosuje się sufity napinane, które na wilgoć są odporne. Tym samym do kajuty nie wleci woda i nie uszkodzi posiadanych w niej przedmiotów.

Czy są jeszcze jakieś powody, dla których montuje się sufity napinane w jachtach?

Istotna jest również kwestia wysokości kajuty. Zazwyczaj nie ma w niej zbyt wiele miejsca i nie można bardzo mocno obniżać samego pomieszczenia. Mogłoby to całkowicie uniemożliwić poruszanie się po nim. Sufity napinane natomiast nie obniżają bardzo mocno całego pomieszczenia i nie obciążają bardzo mocno pokładu, ponieważ są lekkie. To również bardzo istotne zalety, jeżeli chodzi o jachty. Istotny jest również czynnik dopasowania. Sufity napinane może idealnie dopasować kształtem do struktury jachtu. Ostatni istotny czynnik to oświetlenie, które można w takim suficie zamontować. Dzięki takiej możliwości w kajucie będzie bardzo jasno i możliwe będzie bardzo komfortowe spędzanie w niej czasu.

Czy można zamontować lustrzany sufit w jachcie?

Oczywiście, że tak. Każdy rodzaj sufitów napinanych jest możliwy do zamontowania. Te lustrzane bardzo mocno optycznie powiększają pomieszczenie. Dlatego też są często wybierane przez wielu użytkowników.

Czy klient może dowolnie wybrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie?

Jak najbardziej tak. Sam rodzaj sufitu napinanego pozostaje do indywidualnego wyboru. Tak samo jak indywidualnie można urządzać samą kajutę. Jest to ogromny plus przede wszystkim dla osób, które bardzo mocno cenią sobie możliwość personalizacji miejsca, w którym mają przebywać. Kajutę będą mogły bez problemu dopasować do swoich potrzeb.

Kto jest w stanie zamontować sufit napinany w jachcie?

To w swojej ofercie posiadają wszystkie firmy, które budują jachty na zamówienie. Wystarczy jedynie wybrać produkt dla siebie, a całością zajmą się profesjonaliści. To oni zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających osób.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Elementy sufitowe wykorzystywane na jachtach – o ich budowie opowiada pasjonat Adam Gryczka

  1. Roman Sakielski

    Witam, w zeszłym roku wykonywałem podobne prace na kontrakcje we Włoszech. Remonty statków, jachtów itp. Czy tę pracę również muszę uwzględnić w PIT37? Słyszałem, że są programy gdzie można wysłać PIT po przez internet. Na przykład taki oto program http://pity2016ng.pl/. Czy otrzymam jakieś potwierdzenie, że taki PIT wysłałem?

Odpowiedz