container-2877530_960_720

Faktoring frachtowy – dla firm o specjalnych potrzebach

Faktoring frachtowy – to rodzaj faktoringu, który umożliwia firmom transportowym przekształcanie niezapłaconych faktur w natychmiastową gotówkę. Firma transportowa często korzysta z faktoringu tego rodzaju w celu pokrycia luk w przepływach pieniężnych, gdy czeka na zapłatę z ramienia swoich spedytorów lub brokerów.

Jeśli szukasz firmy faktoringowej i generujesz co najmniej 100 000 zł rocznie i działasz od co najmniej trzech miesięcy, możesz się zakwalifikować do naprawdę fajnych ofert na rynku, gdzie stawki zaczynają się od 0,25% na tydzień. Można zgłosić kandydaturę swojej firmy zwykle w formie online w kilka minut, a na środki można liczyć w ciągu 24 godzin. Warto jednak przed podjęciem jakiejkolwiek współpracy sprawdzić firmy faktoringowe, poprzez strony na których widnieje faktoring ranking z najbardziej wiarygodnymi informacjami na temat tych przedsiębiorstw.

Co to jest faktoring frachtowy?

Faktoring frachtowy to opcja faktoringu z należnościami, która zarabia na zaległych fakturach, natychmiast płacąc za pracę, którą już ukończyłeś. Firma faktoringowa tradycyjnie zapłaci z góry od 80% do 90% wartości zaległej faktury i zapłaci pozostałe saldo minus opłaty, gdy klient zapłaci fakturę.

Faktoring frachtowy jest korzystny zarówno dla drobnych właścicieli-operatorów, którzy chcą natychmiast otrzymać wynagrodzenie za podjęcie dodatkowej pracy, jak i dla większych firm transportowych, które chcą wypełnić lukę w przepływach pieniężnych. To także świetny sposób na uzyskanie finansowania, jeśli nie jesteś głównym kredytobiorcą. Możesz się zakwalifikować na podstawie wiarygodności kredytowej klientów zamiast własnej.

Warunki i kwalifikacje do faktoringu frachtowego zazwyczaj różnią się w zależności od tego, ile potrzebujesz faktoringu. Większe firmy przewozowe, które zarabiają co najmniej 30 000 zł miesięcznie na fakturach, zwykle poszukują innych firm faktoringowych niż mniejsi operatorzy-właściciele, którzy robią mniej niż 30 000 zł.

faktoring krok po kroku Jeśli nie jesteś zaznajomiony z faktoringiem w ogóle, możesz dowiedzieć się więcej, sprawdzając dostępne w sieci, kompleksowe przewodniki. W przypadku dużych firm transportowych powinieneś dowiedzieć się o faktorowaniu faktur, ale mniejsze firmy lub operatorzy-właściciele mogą chcieć przyjrzeć się finansowaniu należności, które jest podobne i jest wykorzystywane do mniejszych potrzeb faktoringowych.

Najciekawsze propozycje pochodzą od tych firm, które oferują do 90% kwoty faktury z góry, a stopy procentowe zaczynają się od 0,25% na tydzień. Jeśli masz roczny przychód w wysokości 100 000 zł lub więcej i wzorową zdolność kredytową – możesz kwalifikować się do kilku milionów. Kwalifikowani kredytobiorcy mogą uzyskać zatwierdzenie w ciągu kilku minut i uzyskać finansowanie w ciągu zaledwie 24 godzin.

Szukając firmy faktoringowej dla swojej firmy, musisz znać liczbę faktur, które planujesz przeznaczyć na faktoring i jaki jest twój cel. Jeśli Twoim celem jest outsourcing procesu obsługi należności, potrzebujesz innego rodzaju firmy faktoringowej niż ktoś, kto chce szybko uzyskać finansowanie.

spacer

Odpowiedz