birds-eye-view-of-marina

Fizyczna praca w czasie rejsu – jakie kosmetyki warto mieć ze sobą?

Praca na statkach ma wiele niewątpliwych zalet. Pozwala zwiedzać różne regiony świata, spędzać czas na powietrzu, a także nieustannie zmieniać miejsce wykonywania obowiązków zawodowych. Dużym atutem są również zarobki – obsługa statku, bez względu na stanowisko, zarabia całkiem dobrze w porównaniu do pracy na lądzie. Jednakże trzeba też pamiętać, że jest to często ciężka, fizyczna praca, mająca swoje minusy.

Osoby pracujące na statkach pracują często fizycznie, a także w kiepskich warunkach pogodowych. Są narażeni nie tylko na zmęczenie, ale również na działanie słońca, silnego wiatru oraz słonej, morskiej wody. Takie warunki działają kiepsko na nasz organizm, między innymi na skórę. Jeśli więc mamy przed sobą długi rejs, warto dobrze zaplanować bagaż i zabrać ze sobą między innymi spory zapas odpowiednich kosmetyków.

Bardzo ważna ochrona przed słońcem i wiatrem

images (1)W trakcie pracy na statku będą nam potrzebne przede wszystkim kosmetyki ochronne. Nie zapominajmy zwłaszcza o ochronie przeciwsłonecznej. Słońce na wodzie działa o wiele silniej niż na lądzie, a szkodliwe promieniowanie UV działa degenerująco na naszą skórę. Warto zaopatrzyć się w olejki czy balsamy z wysokim filtrem, które ochronią naszą skórę przed palącym słońcem. Przydadzą się również kosmetyki nawilżające i odżywcze, które dostarczą naszej skórze wielu wartościowych substancji. Skóra narażona na działanie wiatru i morskiej wody jest osłabiona, a jej bariera ochronna jest słabsza niż zwykle. Warto więc nieustannie dostarczać jej wielu właściwych substancji odżywczych. Pamiętajmy też o dobrym kremie do rąk, który jest szczególnie ważny – dłonie w trakcie pracy fizycznej są na pierwszej linii frontu, gdy wykonujemy codzienne obowiązki. Warto korzystać z kremu do rąk jak najczęściej, dzięki czemu skóra nie będzie sucha ani pozbawiona ochrony.

Warto dbać o skórę także od wewnątrz

Praca na statku jest wymagająca, męcząca i naraża nas na działanie wielu negatywnych czynników. Trzeba pamiętać, że na stan naszej skóry mają nie tylko kosmetyki, ale również właściwe odżywianie i picie odpowiedniej ilości płynów. W miarę możliwości trzeba dbać o pełnowartościowe odżywianie, jedzenie dobrych i zdrowych produktów, świeżych warzyw i owoców. Pijmy też sporo wody, która zapobiega odwodnieniu, działa korzystnie na skórę, sprawia, że jest ona elastyczna i właściwie nawilżona. To, co jemy i pijemy ma ogromny wpływ na nasz organizm, stan skóry, a także na naszą kondycję i dobre samopoczucie. Na rejs statkiem zapakujmy również spory zapas suplementów diety, które w trudnych warunkach z pewnością będą przydatne. To istotne szczególnie wtedy, gdy nie mamy możliwości odżywiać się zdrowo i pełnowartościowo. Wybierając suplementy, podobnie jak w przypadku wybierania kosmetyków, warto stawiać przede wszystkim na jakość i odpowiednie działanie. Im lepiej się zaopatrzymy, tym lepiej będziemy dbać o siebie w trakcie całego rejsu.

spacer

Odpowiedz