pexels-cottonbro-studio-4156344

Fizyczny i nie tylko – wymiar korzyści z świeczek sojowych

Zapachy, takie jak świece zapachowe, perfumy i odświeżacze do pomieszczeń, od dawna mają ogromny wpływ na naszą aktywność fizyczną i fizjologiczną, a ich znaczenie stopniowo wzrasta w przemyśle medycznym i kosmetycznym.

Zmysł węchu odgrywa kluczową rolę w fizjologicznych skutkach nastroju, stresu i zdolności do pracy. Składniki aromatu pozyskiwane z naturalnych produktów od zarania dziejów ludzkości były wykorzystywane do uzdrawiania:

  • psychicznego,
  • duchowego.
  • fizycznego.

Świece aromatyczne lub zapachowe świeczki sojowe są wykonane z olejków eterycznych i mają wyjątkowe właściwości aromaterapeutyczne. Aromaterapia to holistyczne podejście, które ludzie stosują od wieków, aby zyskać energię, złagodzić stres, poprawić koncentrację i opanować ból.

Zapachy olejków eterycznych wydzielane są w celu pobudzenia zmysłów. Czytaj dalej, aby odkryć kilka zadziwiających zalet świec, o których możesz nie wiedzieć.

Zapach aromaterapii

Świece aromaterapeutyczne mogą prowadzić do ścieżki dobrego samopoczucia. Zapachy mają ogromny wpływ na emocje, ponieważ stymulują pewne obszary mózgu związane z pamięcią i emocjami. „Aromaterapia” może brzmieć nieco wykwintnie, ale tak naprawdę odnosi się do praktyki używania zapachów w celu pobudzenia pozytywnych uczuć i złagodzenia negatywnych. Na przykład lawenda ma zdolność łagodzenia lęku, depresji i stresu, cytrusowy zapach pomaga poprawić nastrój i zwiększyć koncentrację, a geranium wspaniale działa na nerwy, mając właściwości uspokajające, które pomagają w odprężeniu.

Poprawa zdrowia

Palenie świec zapachowych może być korzystne dla zdrowia. Zdrowy styl życia to dbanie o siebie i dbanie o swój umysł. Niektóre korzyści zdrowotne to: eukaliptus pomaga udrożnić nos i zapewnia ulgę w przeziębieniach, zapaleniu zatok i alergiach. Świece o aromacie mięty pieprzowej mogą złagodzić ból mięśni, bóle głowy i problemy trawienne.

Dekoracje

Świece to elegancki sposób na wykończenie każdego pomieszczenia w domu. Świece to pomysłowy przedmiot dekoracyjny, który dobrze komponuje się z każdym wystrojem, nie wspominając o tym, że występują w wielu różnych zapachach i kolorach, które pasują do każdej estetyki. Świece to idealna rzecz do dekoracji tych małych zakamarków salonu lub półki lub do stworzenia niskiego elementu na środku stołu.

Uspokajająca atmosfera

Jest powód, dla którego masażyści i studia jogi często palą świece podczas swoich sesji. Miękkie i łagodne światło zapewnia odpowiednią ilość oświetlenia, jednocześnie pozwalając zrelaksować zmysły. Relaksujące zapachy, takie jak lawenda, wanilia i rumianek, można wypalić, aby stworzyć uspokajającą atmosferę. Te słodkie zapachy wykazały, że zmniejszają również poziom stresu, działając na receptory serotoniny, wywołując uczucie dobrego samopoczucia.

Świece są esencją Twojego życia i domu. Palenie świec tylko dlatego, że ładnie pachną, jest całkowicie uzasadnione, ale robią też o wiele więcej dla twojego zdrowia. Z racji tego, że świece zapachowe mają tak wiele zalet, nie jest zaskoczeniem, że aromaterapia jest dziś wielkim trendem.

spacer

Odpowiedz