pexels-rosivan-morais-11574219

Futra poza jesienią i zimą – jak o nie zadbać, gdy nie są noszone?

Chociaż istnieje wiele sposobów na włączenie do stylizacji prawdziwego futra przez całe lato, wiele osób decyduje się na przechowywanie swojego ulubionego elementu garderoby aż do zimy. Jeśli jesteś gotowa, aby zrobić sobie przerwę od noszenia futer, pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest idealne środowisko do ich przechowywania. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz, jest wyciąganie futer na zimę tylko po to, aby odkryć, że zostały uszkodzone podczas przechowywania. Gdy będziesz postępować zgodnie z tą krótką letnią listą rzeczy do zrobienia, będziesz chronić swoje futra naturalne, dopóki nie nadejdzie czas, aby je ponownie wyciągnąć na jesień i zimę.

Sprawdź swoje futra pod kątem uszkodzeń

Kiedy zakładasz futro po raz ostatni w tym sezonie, przyjrzyj się mu dokładnie pod kątem uszkodzeń. Wszelkie rozdarcia lub uszkodzenia należy rozwiązać tak szybko, jak to możliwe, aby nie pogorszyły się i potencjalnie stały się nie do naprawienia. Mała dziura w twoim futrze może się powiększać, gdy ciężar futra ściągnie na nią. Kiedy zabierasz swoje futra do profesjonalnego kuśnierza, prawdopodobnie zapyta cię, czy są jakieś znane Ci uszkodzenia, zanim je dla Ciebie przechowa. Powinien również dokładnie futro zbadać pod kątem małych cząstek, które mogłyby się zagnieździć w sierści. Po profesjonalnym badaniu Twoje futro może być bezpiecznie przechowywane na lato.

Postaw na profesjonalne czyszczenie futra

Idealnym rozwiązaniem jest okresowe czyszczenie futer, zwłaszcza zanim trafią one do prawdziwego magazynu futer. W zależności od rodzaju i koloru futra może nie być widocznie zakurzone lub brudne. Problem polega na tym, że małe cząsteczki mogą zostać uwięzione w sierści i ocierać się o nie, tworząc gołe plamy. A futra nie są łatwe do samodzielnego prania. Wybór profesjonalnego czyszczenia futra jest idealny, aby zapewnić Ci spokój ducha, wiedząc, że Twoje futra są bezpiecznie czyszczone. Specjalistyczne metody czyszczenia stosowane przez profesjonalnego kuśnierza bezpiecznie wyczyszczą Twoje futra i pomogą przedłużyć ich żywotność.

Zapewnij idealne środowisko przechowywania futra

Co oznacza dla Ciebie przechowywanie prawdziwych futer? Zbyt wiele osób popełnia błąd, myśląc, że ich futra mogą być traktowane jak zwykłe kurtki i latem zepchnięte na tył szafy. Należy pamiętać, że futra należy traktować inaczej, aby zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia. Chociaż możliwe jest stworzenie w domu idealnego środowiska do przechowywania prawdziwych futer, prawdopodobnie byłoby to niewygodne.

Zamiast tego najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalne przechowywanie prawdziwych futer. Kiedy zaniesiesz swoje futra do profesjonalisty, zapewni on, że zostaną odpowiednio wyczyszczone i naprawione przed oddaniem ich do magazynu. Futra należy przechowywać w ściśle określonej temperaturze z dużą ilością miejsca do oddychania, co jest trudne do osiągnięcia w domowej szafie. Profesjonalni kuśnierze mają idealne miejsca do przechowywania prawdziwych futer, aby mieć pewność, że Twoje futra będą przechowywane w idealnym środowisku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://andrzejkonopka.pl

spacer

Odpowiedz