ostrava-poruba

Gdzie można cieszyć się wodą w Czechach, skoro ten kraj nie ma dostępu do morza?

Przygotuj się na lato! W tym artykule podpowiemy, gdzie powinieneś się udać, aby się ochłodzić w letniej fali upału na terenie Czech. Będziesz miał możliwość zrelaksować się w niektórych zbiornikach wodnych, zaporach, stawach i sztucznych basenach pływackich, które można spotkać w całej Republice Czeskiej. Na plaży można odpocząć, aktywnie odpocząć w wodzie, a także skorzystać z wielu innych atrakcji w okolicy.

Wszystkie te rzeczy mogą sprawić, że letnie wakacje są jeszcze lepsze, nawet jeśli w Republice Czeskiej nie ma morza. Co więcej, ta nisza turystyczna daje też dużo możliwości dla potencjalnych przedsiębiorców marzących o zrobieniu interesu w Czechach – o czym możesz dowiedzieć się więcej wchodząc na http://czechybiznes.expert/gotowe-spolki.

Zapora Vltava

Źródło najdłuższej czeskiej rzeki, Wełtawa leży w południowych Czechach. Przepływa przez wiele historycznych miast, a na północ od Pragi, a w Mělníku, zbiega się z rzeką Łabą. W czasie podróży na północ Vltava została wykorzystana przez wiele zapór, które są nie tylko źródłem czystej energii, ale także popularnymi miejscami rekreacyjnymi. W Południowych Czechach spotkasz się z też z miejscem znanym jako Lipno, która jest również największym zbiornikiem wodnym w całej Czechach. W świetle faktu, że zbiornik leży na wysokości 700 metrów nad poziomem morza, pływanie tutaj jest możliwe tylko dla tych, którzy nie mają ochoty na zimną wodę. Jednak okolica oferuje niezliczone inne atrakcje. Na przykład można odwiedzić deptak Lipno Treetop, park rowerowy i tor do jazdy na rolkach.

Inną z zapór Wełtawy jest Orlík, na granicy Czech Południowych i Środkowych. Zbiornik ten jest głęboki, co czyni go popularnym dla wielbicieli jachtów i rybaków. Jeśli nie jest się fanem wodnych rozrywek tego rodzaju – polecamyss zwiedzanie romantycznego zamku Orlík. Zbiornik wodny Slapy znajduje się w niewielkiej odległości na południe od Pragi. Oprócz sportów wodnych, takich jak jachting, narty wodne i windsurfing, jest bardzo popularny w miesiącach letnich – oczywiście do pływania.

Seč Dam

images (25)Zapora Seč w Czechach Wschodnich w pobliżu Pardubic oferuje turystom możliwość pływania, nurkowania, rybołówstwa, surfowania i jachtu w naturalnym otoczeniu. Tama leży w chronionym krajobrazie, dlatego otaczające ją głębokie lasy przecinają liczne trasy do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarstwa biegowego. Są nawet konie jeździeckie dla fanów tych zwierząt.

Zapora Vranov

Na Południowych Morawach, niedaleko Parku Narodowego Podyjí, leży zapora o zbiorniku, który został uznany za jeden z najpiękniejszych zbiorników wodnych w Republice Czeskiej. Trzydziestometrowy zbiornik z ciepłą, czystą wodą położony jest w przepięknej dolinie pod dumnym barokowym zamkiem Vranov nad Dyjí i oferuje doskonałe warunki do pływania i sportów wodnych. Co więcej, nawet w najgorętszych porach roku jakość wody w Tamy Vranov jest jedną z najlepszych w Republice Czeskiej.

Naprawdę – w Czechach można i wspaniale odpocząć i rozwijać biznes z sukcesem!

spacer

Odpowiedz