businessman-reading-documents-student-loans-without-cosigner-ss-FEATURE

Hobby na kredyt – rozmowa z właścicielem sklepu modelarskiego, Adamem Gruszką

O tym, że na hobby jesteśmy w stanie wydać sporo pieniędzy z domowego budżetu, doskonale wiedzą nie tylko hobbyści, ale również osoby, które oferują dla nich produkty i usługi. O tym, jak hobby może stać się problemem finansowym, rozmawiamy z Adamem Gruszą, właścicielem sklepu modelarskiego.

– Czy modelarstwo to drogie hobby?

– Wszystko zależy od tego, na jakim jesteśmy etapie. Modele dla początkujących czy proste modele dla dzieci to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Trzeba jednak pamiętać, by oprócz samego modelu dysponować również odpowiednim klejem, narzędziami, farbami i innymi akcesoriami, bez których stworzenie modelu będzie niemożliwe lub powstanie model niekompletny. Jakość tych wszystkich akcesoriów jest różna, można więc znaleźć takie elementy, które będą niedrogie, jak i te markowe, za które trzeba już sporo zapłacić. Zdecydowanie jednak działa tu zasada, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kto zafascynuje się modelarstwem, z biegiem czasu wydaje na swoje hobby coraz więcej pieniędzy. Obserwuję to po moich stałych klientach, którzy początkowo kupowali niedrogie modele, a obecnie sięgają po te z wyższej półki. Gdy umiejętności i ambicje rosną, rosną również wydatki, jakie jesteśmy w stanie ponieść na nasze hobby.

– Modelarstwo nie należy do najtańszych hobby, a jednocześnie nieustannie trzeba kupować nowe modele. Po złożeniu jednego jest bowiem ochota na następny. Jakie kwoty wydają modelarze podczas regularnych zakupów?

– Są przypadki, gdzie podczas jednych zakupów klient jest w stanie wydać kilkaset złotych albo jeszcze więcej. Jednak, choć jest to hobby, w które trzeba inwestować, chętnych nie brakuje. Co ciekawe, modele kupują osoby w różnym wieku i różnie sytuowane. Niektórzy klienci otwarcie mówią, że pożyczają pieniądze, aby móc szybko kupić sobie swój wymarzony model. A to tylko świadczy o tym, jak silna i angażująca może być czyjaś pasja. Zdarzają się też nieco zabawne sytuacje. Kilka razy miałem w sklepie zdenerwowaną żonę, która przyszła oddać model zakupiony niedawno przez męża. Okazało się bowiem, że wydał na niego pół swojej pensji. Taka sytuacja to oczywiście zbyt duże zaangażowanie w hobby i pasję. Do wyboru jest tyle ciekawych modeli ze średniej półki cenowej, że nie trzeba od razu sięgać po najdroższe modele do składania.

Osoby, które chcą realizować swoje pasje i potrzebują dodatkowej gotówki, mogą skorzystać z oferty szybkich pożyczek. Najlepsze promocje pożyczek z pozyczkowe-promocje.pl to ciekawe, rzetelne zestawienie pożyczek, dzięki któremu bez problemu można znaleźć taki produkt finansowy, który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom. Przed zaciągnięciem pożyczki zawsze jednak warto zastanowić się, czy dodatkowe pieniądze faktycznie są nam potrzebne na już i czy nie można poczekać z danym wydatkiem do momentu, gdy odzyskamy płynność finansową. Chwilówki, podobnie jak wszystkie inne pożyczki, łatwo bowiem wydać, a często zapominamy, że tę kwotę w najbliższym czasie trzeba będzie oddać.

spacer

Odpowiedz