cruise-1236642_960_720

Ilość miejsc siedzących na łodzi – organizacja i bezpieczeństwo

Im wiecej tym lepiej! Wspólne spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną to marzenie każdego żeglarza. Cóż, może nie dla samotnych wilków, ale dla wielu z nas jest to prawdą. Posiadanie bliskich na pokładzie zawsze sprawia, że doświadczenie jest przyjemniejsze. Niektórzy z nas kupują nawet nasze łodzie, aby spędzać więcej nieprzerwanego, rodzinnego czasu.

Im więcej osób może usiąść na łodzi, tym więcej zabawy można mieć podczas następnej wyprawy na wodzie. Im więcej rodzeństwa, kuzynów i teściów, którzy mogą przyjść na pokład na kolejną wielką noc gotowania lub filmu, tym lepiej, do tego jednak niezbędne okazuje się odpowiednie wyposażenie i miejsca siedzące jak ławki .

Jak rozważyć opcje miejsc siedzących na łodzi

Nie powinno dziwić, że większe łodzie mogą pomieścić więcej pasażerów, prawda? Kompaktowy, jednoosobowy kajak może pomieścić na przykład tylko jedną osobę. Pełnowymiarowy kajak może zwykle pomieścić trzy osoby dorosłe lub osobę dorosłą i grupę dzieci – a najczęściej także psa. Dobrej wielkości łódź pontonowa może pomieścić od ośmiu do dziesięciu dorosłych. Statek wycieczkowy może w pełni załadować około nawet kilka tysięcy pasażerów.

Większość ludzi jest bardziej zainteresowana liczbą miejsc na łodzi w ich przedziale cenowym, które mogą zmieścić się w lokalnej łodzie i być holowane przez SUV-a z przyczepą do łodzi, więc cofniemy się o kilka kroków od statków wycieczkowych i zamiast tego skupimy się na bardziej praktycznych opcjach siedzenia na łodzi. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowej łodzi, masz pewną swobodę w kontrolowaniu liczby osób, które będziesz mógł mieć na pokładzie.

Jeśli posiadasz już łódź, być może będziesz w stanie pomieścić więcej pasażerów, niż myślisz – a także w komforcie i bezpieczeństwie – zwłaszcza jeśli myślisz nieszablonowo o możliwości siedzenia na łodzi.

Bezpieczeństwo przede wszystkim: poznaj ograniczenia maksymalnej pojemności łodzi

Twoja łódź, będzie miała maksymalną liczbę pasażerów określoną przez jej producenta i / lub Straż Przybrzeżną. Te informacje o maksymalnej pojemności zostały starannie obliczone – w rzeczywistości chodzi o zaskakującą ilość matematyki! – i nie należy tego lekceważyć. Przeciążona łódź jest niebezpieczna w każdych warunkach. Musisz więc poznać pojemność, zanim spojrzysz na opcje siedzenia.

Należy również wziąć pod uwagę każdą wagę dodaną do łodzi za pomocą dodatkowego sprzętu lub materiałów eksploatacyjnych, od sprzętu wędkarskiego do żywności po dodatkowe paliwo i tak dalej. To, że możesz dowiedzieć się, jak posadzić więcej osób na łodzi, nie oznacza, że powinieneś to zrobić, koniecznie.

Zawsze najpierw myśl o bezpieczeństwie. Następnie możemy przejść do kreatywnych opcji siedzenia na łodzi.

Ile osób można umieścić na łodzi?

Weź te liczby jako wytyczne, a nie twarde i szybkie zasady, i pamiętaj, że rozmiar danej osoby musi być również uwzględniony. Ogólnie rzecz biorąc, mniejsza łódź pontonowa, która ma mniej niż 20 metrów długości, prawdopodobnie ma maksymalną bezpieczną pojemność sześciu dorosłych osób, co jest idealną ilością w wypadku większości wycieczek rodzinnych.

spacer

Odpowiedz