dentist-674654_960_720

Implanty dentystyczne – informacje na temat prodcedury

Jeśli brakuje jednego lub więcej zębów, istnieje kilka sposobów ich wymiany. Alternatywą dla mostów, protez częściowych lub całkowitych mogą być implanty Szczecin. Implanty służą do uzupełniania brakujących korzeni i wspomagania sztucznych zębów zastępczych. Są wygodne i wyglądają jak naturalne zęby.

Co to są implanty dentystyczne?

Implant dentystyczny to sztuczny korzeń wykonany z tytanu. Jest wprowadzany do kości szczęki, aby zastąpić korzeń naturalnego zęba. Do implantu mocowany jest sztuczny ząb zastępczy. Implant działa jak kotwica, która utrzymuje zastępowany ząb na miejscu.

Kto wykonuje tę procedurę?

Jeśli masz implant, dentysta może skierować Cię do dentysty, który przeszedł dalsze szkolenie w tej dziedzinie. Specjalistami, którzy wszczepiają implanty są periodontolodzy lub chirurdzy jamy ustnej i szczękowo-twarzowej, zwani także chirurgami jamy ustnej. Specjaliści, którzy umieszczają korony, mosty i protezy na implantach, nazywani są protetykami – taki Stomatolog Szczecin pomoże Ci najlepiej.

Kto może otrzymać implanty dentystyczne?

Jeśli jesteś w dobrym stanie ogólnym, masz zdrowe dziąsła i wystarczająco dużo kości w szczęce, aby utrzymać implant, implanty dentystyczne mogą być dla Ciebie odpowiednie. Jeśli twoja szczęka skurczyła się lub nie rozwinęła się normalnie, możesz mieć przeszczep kostny w celu zbudowania kości. Przeszczep kostny to sposób na dodanie nowej kości do kości szczęki. Twój dentysta lub dentysta poinformuje Cię, czy można wykonać przeszczep kości. Jak wykonuje się implanty dentystyczne Twój dentysta lub specjalista dokładnie zbada Twoją jamę ustną i wykona prześwietlenie głowy, szczęki i zębów, aby dowiedzieć się, czy implanty dentystyczne są dla Ciebie odpowiednie. Na pierwszym etapie operacji dentysta lub specjalista włoży implant dentystyczny w kość szczęki pod tkanką dziąsła. Tkanka dziąsła jest następnie zszywana z powrotem na miejsce. Gdy tkanka goi się, implant połączy się z kością i przyczepi się do dziąsła. Leczenie może zająć kilka miesięcy.

teeth-g1a3ee0f5b_640W drugim etapie zabiegu i po wygojeniu tkanki dentysta lub specjalista założy zaczep do implantu. Zaczep to słupek łączący zastępczy ząb z implantem. W niektórych przypadkach pierwszy i drugi etap zabiegu implantologicznego można wykonać w jednym etapie. Wykonuje się sztuczny ząb zastępczy i dentysta lub specjalista mocuje go do łącznika. Prawidłowe dopasowanie zęba zastępczego do łącznika może wymagać kilku wizyt. W przypadku wymiany kilku lub wszystkich zębów, stały most jest zakotwiczony na implantach dentystycznych. Most to uzupełnienie dentystyczne, które zastępuje jeden lub więcej brakujących zębów, obejmując obszar, w którym nie ma zębów. Most jest mocno osadzony za pomocą implantów dentystycznych po każdej stronie brakującego zęba lub zębów.

Ponieważ implanty dentystyczne są umieszczane w kości szczęki, sztuczne zęby zastępcze przymocowane do implantów wyglądają i działają podobnie jak zęby naturalne. Podobnie jak zęby naturalne, implanty należy utrzymywać w czystości za pomocą szczoteczki do zębów i nici dentystycznej.

spacer

Odpowiedz