roof-terrace-1423897_640

Inwestycje na dachach budynków – w czym prześcigają się agenci nieruchomości?

Nowoczesne budownictwo nieco się różni od tego, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Najczęściej inwestorzy realizujący obiekty budowlane dokładają wszelkich starań, aby oferować klientom zupełnie nową jakość jeśli chodzi o realizację i wykończenie wnętrz oraz o ofertę dodatkową. W nowoczesnym budownictwie ciekawą opcją jest zagospodarowanie dachu, który staje się ciekawym miejscem, a nie tylko wykończeniem budynku.

Dach w nowoczesnym budownictwie bardzo często jest płaski i dodatkowo wykończony. To dobre rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić przede wszystkim na pokryciu dachowym. Co więcej, płaski dach daje wiele możliwości aranżacyjnych i zwiększa powierzchnię użytkową budynku. Na dachu nowoczesnych domów można znaleźć przede wszystkim ciekawie urządzone tereny zielone, ogrody zwykłe zimowe, a także place zabaw. To świetna opcja w przypadku budynków, które znajdują się w trudnej lokalizacji i nie ma możliwości wykonania placu zabaw czy miejsca do rekreacji na terenie wokół budynku.

Ciekawie zagospodarowane dachy nowoczesnych budynków

Dzięki dobrze zagospodarowanemu dachowi mieszkańcy mają możliwość ciekawego spędzania czasu praktyczne bez wychodzenia z domu. Na dachach można spędzać czas aktywnie lub wypocząć po ciężkim dniu pracy. Przykłady świetnie zagospodarowanych budynków można znaleźć na przykład na http://www.domesta.com.pl/leszczynowy-staw . Nowoczesne budynki oferują takie rozwiązania, jakich z pewnością nie znajdziemy w przypadku starszego budownictwa. Owszem, brak efektownego spadzistego dachu może niektórym użytkownikom przeszkadzać, jednak jest to jedynie kwestia estetyczna – wartości użytkowych związanych z płaskim dachem jest o wiele więcej.

Energia odnawialna obniża koszty eksploatacji budynku

magicznateczaW biurach nieruchomości można znaleźć oferty sprzedaży czy wynajmu lokali, które na dachach oferują o wiele więcej niż tylko przestrzeń do relaksu. W ostatnich latach bardzo popularne są inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii, przede wszystkim panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne. Umieszcza się je najczęściej na dachach budynków, gdyż są o przestrzenie, które niczym nie są osłonięte, słońce może więc na nie padać bez problemu. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej można znacznie obniżyć koszty eksploatowania budynków, zarówno w częściach wspólnych, jak i rachunki w poszczególnych mieszkaniach. Jeśli więc widzimy ofertę sprzedaży lub wynajmu lokalu w budynku, w którym znajduje się instalacja solarna, można mieć pewność, że obiekt powstał zgodnie z założeniami ekologicznego, nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa. Tego rodzaju obiekty cieszą się w ostatnich czasach ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony kupujących, jak i wynajmujących. Umożliwiają bowiem mieszkanie w komfortowych warunkach, a jednocześnie świadomość bycia eko i życia w zgodzie z naturą.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Inwestycje na dachach budynków – w czym prześcigają się agenci nieruchomości?

  1. Nataniel

    Nie ma co ukrywać – tego typu przedsięwzięcia mają wpływ na szacowaną wartość nieruchomości. Choć pewnie jest to bardziej wartość wizerunkowa. Faktycznie tego typu innowacje dotyczą raczej nowych budynków, jednak kwestią czasu jest modernizacja starych budynków w tym kierunku.

Odpowiedz