phone-1149925_960_720

Iphone wpadł do wody? Dowiedz się, co zrobić!

Czy podczas ostatniego rejsu upuściłeś iPhone’a do wody? Nie panikuj! Może to wydawać się koszmarem, ale jeśli nie wpadł do morza lub oceanu i jeśli będziesz działać mądrze, możesz bez problemu uratować swojego ukochanego iPhone’a. Wielu użytkowników od czasu do czasu cierpi z powodu uszkodzenia wody przez iPhone’a. Choć nowa generacja iPhone’a może być wodoodporna, nie jest całkowicie wodoodporna.

Ponadto funkcja nie jest dostępna na większości urządzeń z systemem iOS. Jeśli Twój iPhone nie chce się włączyć, czytaj dalej i spróbuj wdrożyć te szybkie rozwiązania, zanim zadzwonisz po serwis apple katowice bądź inny znajdujący się w pobliżu.

Nie możesz cofnąć się w czasie i uratować iPhone’a przed upuszczeniem do wody, ale możesz podjąć wysiłek, aby zapobiec uszkodzeniu go przez wodę. Wymieniliśmy kilka rzeczy, które należy natychmiast zrobić po upuszczeniu iPhone’a do wody.

1. Nie włączaj go od razu!

Jest to najważniejsza rzecz, o której należy pamiętać, jeśli upuściłeś iPhone’a do wody. Istnieje prawdopodobieństwo, że urządzenie wyłączy się po uszkodzeniu przez wodę. Jeśli Twój iPhone nie chce się włączyć, nie panikuj ani nie próbuj włączać go ręcznie na tym etapie. Jeśli woda dostanie się do wnętrza urządzenia, może spowodować większe uszkodzenie telefonu niż początkowo. Na początek zachowaj spokój i staraj się go nie włączać.

2. Wyjmij kartę SIM

Po upewnieniu się, że telefon jest wyłączony, musisz upewnić się, że woda nie uszkodzi karty SIM. Najlepszym rozwiązaniem jest wyjęcie karty SIM. Skorzystaj ze spinacza biurowego lub autentycznego klipsa do wyjmowania karty SIM, który musi być dostarczony z telefonem, aby wyjąć tacę SIM. Ponadto nie wkładaj zasobnika z powrotem i pozostaw gniazdo otwarte.

3. Wytrzyj jego zewnętrzną powierzchnię

Przy pomocy bibuły lub bawełnianej szmatki wytrzyj zewnętrzną stronę telefonu. Jeśli używasz etui do ochrony telefonu, pozbądź się go. Nie wycieraj telefonu zbyt mocno, aby zminimalizować uszkodzenie telefonu iPhone. Wykonuj delikatne ruchy, trzymając telefon nieruchomo i przesuwając ręce, aby wyczyścić jego obudowę.

4. Umieść w suchym miejscu

Następnym krokiem do rozwiązania problemu z upuszczeniem iPhone’a do wody jest upewnienie się, że woda nie uszkodzi jego wnętrz. Po wyczyszczeniu jego zewnętrznych powierzchni musisz bardzo uważać na każdym kroku. Zaleca się umieszczenie urządzenia w ciepłym i suchym miejscu. Spowodowałoby to odparowanie zawartości wody w telefonie.

Przeważnie ludzie umieszczają go w pobliżu okna wystawionego na słońce. Upewnij się, że telefon nie jest bezpośrednio narażony na zbyt duże nasłonecznienie. Zamiast tego powinien być umieszczony w taki sposób, aby uzyskać stałe (i znośne) ciepło. Umieszczanie go na telewizorze lub monitorze jest również powszechnie stosowaną techniką. Robiąc to, musisz zadbać o to, aby telefon nie został uszkodzony w wyniku ekstremalnej ekspozycji na światło słoneczne.

Jeśli wszystko, co wyżej wymienione nie pomoże – pozostaje profesjonalny serwis.

spacer

Odpowiedz