9eb_13480a9151

Jacht czysty i pachnący – jak o to zadbać?

Pływanie jachtem czy łódką to dla wielu najlepsza forma spędzania wolnego czasu. Jednak przed wyprawą taki jacht musi być oczywiście dobrze wyczyszczony. Jak zatem zadbać o to, by jacht był czysty oraz pachnący?

Regularność przede wszystkim

Często popełnianym przez właścicieli łódek błędem jest zostawianie jachtu w porcie i mycie go dopiero na początku sezonu. Tymczasem jachty zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego i niezbędna jest ich bardzo regularna pielęgnacja. Jeśli będziemy z naszej łódki korzystać tylko od czasu do czasu i myć ją jedynie przed wyprawami, to po kilku ledwie latach materiały zaczną się mocno niszczyć i powrót do dobrego stanu może okazać się niemożliwy. Musimy odpowiednio dobierać środki do czyszczenia. Wiele osób używa do tego kosmetyków samochodowych, ale to duży błąd. Zwykle takie środki mają silikon, który może potem uniemożliwić lub utrudnić lakierowanie czy malowanie naszego jachtu.

Jak najlepiej czyścić jacht w każdą porę roku?

Jeśli naszą łódkę czyścimy wiosną, to najlepiej wykorzystać najmocniejsze środki, gdyż po zimie jacht zazwyczaj jest bardzo brudny. Po użyciu takich preparatów, warto nawoskować powierzchnię jachtu. Dzięki temu łódź będzie znacznie odporniejsza na przyszłe zabrudzenia. Gdy trwa już sezon, ale pojawią się niewielkie zabrudzenia, najlepiej kupić nieco łagodniejsze preparaty. Dobrze jest zwrócić uwagę, czy produkty, które kupimy nie będą usuwać wcześniej nałożonego przez nas wosku. Jesienią natomiast najlepiej jest wyciągnąć całą łódź na powierzchnię oraz starannie wyczyścić jej dno, a także cały pas linii wodnej. Musimy zwrócić uwagę, czy usunęliśmy wszystkie zabrudzenia, w tym na przykład glony czy algi. Gruntowne i staranne wyczyszczenie jachtu przed zimą ma bardzo duże znaczenie. Jeśli nie wykonamy tego bardzo starannie, to brud może się gromadzić i wżerać w elementy naszej łodzi.

Preparaty dla pachnącego jachtu

Czystość naszej łodzi ma więc duże znaczenie – nie tylko dla naszego komfortu, ale też dla utrzymania dużej wartości jednostki. Ale dobrze, gdy wewnątrz jachtu utrzymuje się też miły zapach, który może zneutralizować przykrą woń, na przykład z portu czy akwenów wodnych. Na szczęście na rynku jest dużo dobrych preparatów zapachowych. Na przykład perełki zapachowe Aroma Pearls, które możemy dostać w bardzo różnych zapachach, między innymi róża i orchidea, lawenda i mięta, czy papaja i guarana. Możemy nabyć także odświeżacze w płynie Liquid Aroma. Tu również do wyboru jest dużo ciekawych zapachów – na przykład kwiat lotosu, zielona herbata, pacyficzna bryza czy wanilia. Inna propozycja to patyczki zapachowe oraz klasyczne odświeżacze powietrza Air Fossil. Produkty te kupisz np. tutaj https://eurochemia.eu/o-firmie/.

Odpowiednio czysty oraz pachnący jacht z pewnością sprawi, że zdecydowanie lepiej będzie nam się korzystać z łodzi. Ale odpowiednio zadbana jednostka znacznie dłużej utrzyma swoją wysoką rynkową wartość i łatwiej ją będzie potem na przykład odsprzedać. Dbajmy zatem regularnie o swoje jachty – dla swojej wygody i dobrego samopoczucia, ale też z bardzo praktycznych względów.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Jacht czysty i pachnący – jak o to zadbać?

  1. Bercik

    Mam problem z pierwszymi, choć jeszcze płytkimi zmarszczkami. Na https://icolway.pl/ znalazłam naprawdę ciekawe produkty na bazie naturalnego kolagenu, które świetnie sprawdzają się w niwelowaniu pierwszych objawów starzenia, a także poprawiają stan i kondycję skóry. Jeśli chcecie znacznie poprawić wygląd cery, lepiej jest korzystać z takich profesjonalnych kosmetyków, a nie z tego, co można znaleźć na półkach w drogeriach. Efekty są zdecydowanie warte swojej ceny.

Odpowiedz