about_us_easyboats

Jacht na raty – o możliwościach niecodziennego zakupu rozmawiamy z ekonomistą Rafałem Dobrowolskim.

W dzisiejszej rozmowie naszym gościem jest ekonomista Rafał Dobrowolski, który odpowie na pytania odnośnie zakupu jachtu. Czy taki niecodzienny wydatek jest warty swojej ceny, ile to tak naprawdę kosztuje i przede wszystkim kto obecnie kupuje jachty? Te kojarzone z luksusem i ogromnymi pieniędzmi maszyny budzą bowiem zainteresowanie bardzo dużej grupy osób. Porozmawiamy również na temat możliwości zakupu jachtu na raty.

Jak obecnie prezentuje się sprzedaż jachtów?

Od wielu lat nie ma większych zmian na tym rynku. W wielu krajach obserwuje się nieznaczną tendencję wzrostową. Nadal jednak jest to bardzo elitarny rynek i niewiele osób decyduje się na zakup jachtu dla siebie. Firmy, które działają na tym rynku i produkują jachty na zamówienie mają się jednak bardzo dobrze.

Czy jacht to naprawdę duży wydatek?

I tak i nie. Wszystko zależy od konkretnego modelu. Najczęściej w mediach słyszy się o największych jachtach, które zamawiane są przez multimiliarderów. Nie jest to jednak produkt skierowany jedynie do najbogatszych ludzi świata. Mniejsze jachty dostępne są dla znacznie szerszej grupy osób i wcale nie są bardzo drogie. Często ich cena nie przekracza kosztów samochodu klasy wyższej.

Czy mniejszy jacht również dostarcza rozrywki i relaksu?

parking wrocław lotnisko Oczywiście, że tak. Dla większości osób to właśnie mniejszy jacht będzie doskonałym wyborem. Przeciętna osoba nie potrzebuje bowiem na jachcie lotniska, ani bardzo rozbudowanego baru. Wystarczy bowiem podstawowe wyposażenie, które pozwala na zrelaksowanie się i bardzo miłe spędzenie czasu na wodzie. Wcale nie potrzeba wielkiej maszyny, aby czerpać z niej radość.

Kupowanie jachtu na raty jest możliwe?

Oczywiście, że tak. Mimo, że wydaje się to bardzo nietypowym sposobem finansowania takiego produktu to jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy jedynie udać się do banku i przedstawić potencjalną kwotę, jaka jest potrzebna i swoje dochody i rozpocząć negocjację. Banki do tego typu kredytów podchodzą tak samo jak do wszystkich innych i jeżeli warunki zostaną spełnione to są one udzielane. Nie ma w tym zatem z profesjonalnego punktu widzenia kompletnie nic dziwnego. Jest to taki sam sposób finansowania jachtu jak każdy inny.

Czy to się opłaca?

Jeżeli ktoś posiada odpowiednie dochody, aby wziąć jacht na raty i przy tym bardzo chce posiadać taki sprzęt to jak najbardziej tak. Należy jednak pamiętać, że sam zakup to nie wszystko i konieczne jest również utrzymanie takiej maszyny. Należy zatem liczyć się z dodatkowymi kosztami w tej sytuacji. Najlepiej zatem dokładnie wszystko sobie przeliczy i zorientować się czy faktycznie budżet pozwoli na utrzymanie własnego jachtu.

Czy kupowanie jachtu na raty jest popularne?

Nie jest to bardzo popularny sposób finansowania jachtu, ale zdarzają się osoby, które kupują ten na raty. Są to przede wszystkim osoby decydujące się na mniejsze maszyny, które kierowane są raczej do przeciętnej osoby.

Jacht może mieć zatem prawie każdy?

Obserwując obecną sytuację to tak. Dostępnych jest wiele małych jachtów, których ceny nie są gigantyczne, a możliwość rozłożenia ich cen na raty powoduje, że wiele osób jest w stanie pozwolić sobie na zakup takiego sprzętu dla siebie.

Źródło: kredyt konsolidacyjny www.gg2010.pl

spacer

3 comments on “Jacht na raty – o możliwościach niecodziennego zakupu rozmawiamy z ekonomistą Rafałem Dobrowolskim.

  1. Kompan

    Szukam właśnie jakiegoś jachtu ponieważ wybieramy się na rejs wśród greckich wysp. Oglądamy właśnie korfu przewodnik po wyspie i chętnie byśmy tam zakotwiczyli. Ktoś zna jakieś fajne miejsca dla yachtów na korfu?

  2. Astman

    Myślę właśnie aby zamontować popularne materace koło na moim świeżo odnowionym yachcie. Pokażę wam fotki jak skończę 🙂

  3. Marian

    Ja mam radę dla osób wybierających się z dzieckiem na jacht – Koniecznie zabierzcie ze sobą kombinezon dla dziecka taki jak jeden z tych: https://www.gluck.pl/kombinezony-308/, bo pogoda na wodzie zmienia się dużo szybciej jak na lądzie. Z ciepłego dnia na zimny to jest moment.

Odpowiedz