pieces-of-the-puzzle-1925425_960_720

Jacht w pochmurne dnia? Zajmij dziecku, dając mu puzzle!

Szykuje się długi rejs i chcesz zapewnić dziecku rozrywkę, która dodatkowo będzie wspierać jego rozwój? Puzzle to idealny pomysł, a w niniejszym artykule postaramy się pieczołowicie wyjaśnić dlaczego.

Puzzle są popularną i wymagającą zabawą zarówno dla małych dzieci, jak i dorosłych. W każdym wieku puzzle oferują szansę na osiągnięcie celu i dosłownie składają historię lub narrację. Dzięki zabawnym kształtom i jasnym kolorom te łamigłówki są ulubionym wyborem małych dzieci, ale oferują także szereg korzyści rozwojowych, dzięki czemu dzieci mogą uczyć się nowych umiejętności podczas zabawy.

Rozwój poznawczy

Uczenie się poznawcze charakteryzuje się:

-rozumieniem
-organizowaniem pomysłów
-stosowaniem wiedzy poprzez wybór i ocenę

Kiedy dzieci bawią się puzzlami, uczą się siły wyboru i strategii, gdy zaczynają rozpoznawać i starannie rozumieć, w jaki sposób elementy pasują do siebie, aby uzyskać większy obraz. Puzzle dla dzieci wyświetlają motywy i kolorowe zdjęcia, takie jak zwierzęta w zoo, pojazdy, cyfry lub litery alfabetu. Układanie puzzli pomaga im lepiej zrozumieć, w jaki sposób motywy współdziałają i pasują do otaczającego ich świata.

Zabawa puzzlami wymaga od dzieci chwytania kawałków o różnych kształtach i rozmiarach i manipulowania nimi, aby dokładnie pasowały do wycięcia lub szczeliny. Proces ten może obejmować sortowanie i testowanie różnych kształtów, aż do znalezienia właściwego. Dzięki temu zadaniu dzieci rozwijają małe ruchy mięśni i zręczność w dłoniach i palcach.

Koordynacja ręka-oko

Rozwijając umiejętności motoryczne, zabawa w układanki wymaga od dzieci, aby uczyły się, jak ich oczy i dłonie pracują razem, aby znaleźć odpowiedni kawałek. Podczas korzystania z procesu „zgadnij i sprawdź”, aby znaleźć pasujący element, oczy, mózg i ręce dziecka pracują, aby zidentyfikować element, chwycić go, pracować z nim, aby dopasować i wybrać nowy element, jeśli ten nie jest racja.

Pamięć

Podczas układania puzzli dzieci muszą polegać w dużej mierze na swojej zdolności do zapamiętywania, które kształty współdziałają ze sobą, aby ukończyć obraz. Jeśli element nie pasuje, dziecko odłoży go na bok, ale nadal będzie musiał pamiętać jego kształt i kolor w stosunku do reszty układanki.

Łamigłówki takie jak puzzle dostępne na sklep.nowaera.pl to zabawny i edukacyjny sposób zachęcania dzieci do strategicznego myślenia podczas nauki umiejętności życiowych. Puzzle są dostępne dla wszystkich grup wiekowych i zwykle obejmują wycięte kształty pasujące do podstawy. Te kształty mogą mieć kołki, które są bardzo łatwe do uchwycenia i dopasowania przez bardzo małe dzieci. Przesuwne łamigłówki, skrzynki zawierające fragmenty obrazu podzielone na kwadraty z pustą przestrzenią, mogą być trudniejsze i zwykle przemawiają do starszych dzieci. Istnieją również różne formy trójwymiarowych łamigłówek, które albo łączą się, aby utworzyć stojącą strukturę, albo przybierają postać obiektu z ruchomymi elementami, np. kostki Rubika.

Jedno jest pewne: nawet pochmurny dzień na jachcie nie będzie nudny!

spacer

Odpowiedz