4 omega wroclaw

Jak kupić niedrogie mieszkanie we Wrocławiu?

Jesteś na etapie poszukiwania mieszkania w stolicy Dolnego Śląska? W tym artykule podpowiadamy gdzie można znaleźć nowe nieruchomości we Wrocławiu w rozsądnych cenach.

Wrocław to wspaniałe, tętniące życiem duże miasto. Każdego roku przybywa tutaj kilkaset tysięcy turystów zwabionych bogactwem kulturowym regionu. Miasto posiada niezwykle bogatą historię, co objawia się licznymi pięknymi zabytkowymi budynkami. Zresztą całe województwo dolnośląskie jest uważane za najciekawszy region w Polsce pod względem atrakcji kulturalnych i turystycznych. Wrocław to także miasto ludzi pracujących. Większość osób widocznych na ulicach miasta to osoby młode pełne energii. W poszukiwaniu pracy ściągają tutaj ludzie z całej Polski, Europy, a nawet z innych kontynentów. Zarówno w mieście jak i w jego bezpośrednim otoczeniu funkcjonuje wiele firm przemysłowych, produkcyjnych oraz logistycznych, w których nieustannie potrzeba dziesiątek tysięcy rąk do pracy. Te wyjątkowe warunki sprawiają, że we Wrocławiu o zatrudnienie nietrudno, nawet dla osób, które nie dysponują bogatym doświadczeniem zawodowym czy umiejętnościami. Z drugiej strony w licznych firmach potrzeba także wysoce wykwalifikowanych specjalistów z najrozmaitszych dziedzin. Każdego roku we Wrocławiu osiedla się tysiące osób. Jedni są tutaj tylko na jakiś czas, z kolei inni planują ułożyć sobie tutaj życie. Tak czy owak, aby móc funkcjonować we Wrocławiu, potrzebne jest odpowiednie mieszkanie. Z jednej strony w mieście nie brakuje najróżniejszych ofert nieruchomości. Z drugiej jednak ze względu na bardzo duży popyt, mieszkania są tutaj stosunkowo drogie w porównaniu z innymi regionami Polski. Oczywiście nie oznacza to, że nie można tutaj nabyć mieszkania w rozsądnie niskich cenach, trzeba tylko wiedzieć, jak i gdzie szukać.

Atrakcyjne mieszkanie we Wrocławiu – jakie lokalizacje?

Poszukiwania niedrogiego mieszkania we Wrocławiu należy rozpocząć od wyboru odpowiedniej lokalizacji. Trzeba mieć świadomość, że im bliższe są nieruchomości centrum Wrocławia, tym są one droższe. Za mieszkanie w ścisłym centrum płaci się obecnie kilkanaście tysięcy złotych i co ciekawe wcale nie jest to wygórowana cena. Dużo tańsze zaś mieszkania można znaleźć na peryferyjnych osiedlach miasta lub nawet tuż poza jego granicami. Jedną z bardzo popularnych ostatnio lokalizacji jest miejscowość Smolec. Mieszkając w tej niewielkiej miejscowości do centrum Wrocławia mamy ok. 10 km, a do dzielnicy Muchobór Wielki we Wrocławiu zaledwie 4 kilometry. W ostatnich latach można zauważyć rosnący popyt na mieszkania zlokalizowane w spokojnych okolicach Wrocławia. W rejony te chętnie przeprowadzają się nawet rodowici Wrocławiacy od dziesięcioleci mieszkający w zatłoczonym centrum. Ponieważ różnica cenowa między mieszkaniami w centrum Wrocławia, a tymi zlokalizowanymi na przykład w Smolcu sięga nawet kilkudziesięciu procent, osoby takie podczas zamiany mieszkania na nowe mogą kupić oraz elegancko wykończyć o wiele większą nieruchomość. Centrum Wrocławia uchodzi za jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc w Polsce natomiast mieszkając na obrzeżach miasta można cieszyć się ciszą i spokojem. Wiele osób od lat mieszkających w Smolcu bardzo sobie chwali bliskość wielu ścieżek turystycznych, które pozwalają na komfortowe spędzanie czasu na łonie przyrody. A mieszkania w Smolcu są naprawdę niedrogie. W ofercie firmy deweloperskiej Omega Buildings można znaleźć mieszkania w cenach nawet od 6500 zł za metr kwadratowy.

Mieszkania Smolec
Firma deweloperska Omega Buildings

Smolec, ul. Granitowa 8/1
+48 570 75 50 00
osadasportowa@omegabuildings.pl

spacer

Odpowiedz