speed test

Jak nie dopuścić do hakowania informacji związanych z pracą zdalną?

Szyfrowanie sygnału i aktualizacja haseł routera to tylko niektóre ze sposobów zapewnienia bezpiecznej pracy zdalnej. Jeśli jesteś pracownikiem zdalnym, Twoim obowiązkiem jest przestrzeganie zasad pracy zdalnej Twojej firmy i dbanie o bezpieczeństwo danych tej osoby, tak samo jak dbasz o bezpieczeństwo swoich danych bankowych i osobistych. Pamiętaj, że ponad 75% ukierunkowanych cyberataków rozpoczyna się od prostego e-maila (!).

Dzisiaj praca zdalna jest często wybieraną możliwością dla milionów z nas. Tendencja ta będzie się utrzymywać i dlatego niezwykle ważne jest, aby pracownicy domowi poważnie traktowali cyberbezpieczeństwo.

Niektóre firmy umożliwiające pracę zdalną wykazują proaktywność. Sporo pracowników korzysta z wirtualnych sieci prywatnych, wielu korzysta z uwierzytelniania wieloskładnikowego, jak też z kontroli postawy urządzenia pod kątem ryzyka. To dobrze, bo istnieją te i jeszcze kilka sposobów, dzięki którym możesz zapewnić ochronę informacji swojej firmy.

Najlepsze praktyki obejmują:

– Ogranicz dostęp do informacji związanych z pracą na urządzeniach osobistych.
– Dokładnie przestrzegaj procedur firmy w odniesieniu do swojej pracy.
– Zwróć szczególną uwagę na niechciane oszustwa e-mailowe lub tekstowe mające na celu wyłudzenie informacji.
– Korzystaj wyłącznie z aplikacji i programów dozwolonych przez pracodawcę.
– Nie prowadź interesów osobistych na sprzęcie firmowym.

Możesz też sprawdzić https://testujpredkosc.pl/speedtest, aby być na bieżąco z ewentualnym obciążeniem sieci.

Zabezpiecz swoją domową sieć Wi-Fi

Haker atakujący Twoje konto na Twitterze z sieci domowej to jedno. Cyberprzestępca uzyskujący dostęp do wrażliwych danych firmowych, ponieważ Twoja sieć domowa nie jest bezpieczna? To zupełnie nowy zestaw problemów zarówno dla Ciebie, jak i Twojego pracodawcy. W kilku prostych krokach możesz zablokować zabezpieczenia domowej usługi Wi-Fi.

Zacznij od routera

Aby rozpocząć zabezpieczanie sieci domowej, na routerze znajdują się dwa hasła, które należy zresetować:

– Hasło do sieci Wi-Fi: łączy Twoje urządzenia z siecią.
– Hasło administratora routera: umożliwia dostęp do strony administracyjnej routera w celu zmiany ustawień.

Użyj wirtualnej sieci prywatnej (VPN)

Większość firm będzie wymagać od Ciebie zalogowania się w ich własnej sieci VPN, ale jeśli tego nie zrobią, możesz sam wybrać i zainstalować własną sieć VPN w oparciu o wymagany poziom bezpieczeństwa.

Ochrona WPA2 w routerze szyfruje dane, więc trudno je przechwycić i odszyfrować. Jest to jednak tylko minimalny wymóg bezpiecznego połączenia internetowego. VPN dokłada wszelkich starań, aby chronić Twoje dane między sieciami, maskując Twój adres IP i kierując ruch internetowy przez zaszyfrowany tunel.

VPN, podobnie jak ExpressVPN, tworzy bezpieczny kanał przesyłania danych, wymagając uwierzytelnienia za pomocą haseł i unikalnych metod ID w celu uzyskania dostępu. Jest to bezcenne, ponieważ Internet jest siecią w dużej mierze niezabezpieczoną.

Chroń i przechowuj swoje pliki we właściwy sposób

Większość firm ma również zasady dotyczące sposobu przechowywania dokumentów i plików, dlatego pamiętaj o zapoznaniu się z nimi przed rozpoczęciem pracy.

Hakerzy mogą przechwytywać dane w chmurze za pośrednictwem skradzionych lub zainfekowanych urządzeń mobilnych, a nawet bezprzewodowych urządzeń medycznych. Określ swoje najbardziej wrażliwe dane, jak długo będziesz je przechowywać i czy będziesz nad nimi współpracować z innymi.

Szyfrowanie całego dysku to proces, podczas którego dane są konwertowane na kod lub zapisywane na dysku USB lub innym urządzeniu przenośnym w celu przesłania. Dostęp do danych można uzyskać wyłącznie za pomocą hasła.

Chroń swój sprzęt

Jesteś odpowiedzialny za sprzęt, który Twoja firma udostępnia Ci do pracy. Podczas podróży służbowej miej zawsze przy sobie urządzenia firmowe, a ich hasła i szyfrowania będą aktywne. Nie łącz się z Internetem poprzez publiczną sieć Wi-Fi. W tym momencie po prostu otwierasz drzwi hakerom.

spacer

Odpowiedz