pexels-photo-189187

Jak niedużym kosztem wyposażyć kabinę łodzi?  

Wyposażenie jachtu czy łodzi powinno łączyć w sobie wysoką jakość wykonania, funkcjonalność, a także być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników łódki. Zupełnie inne wyposażenie jest niezbędne w przypadku jednostki regatowej, a inne wtedy, gdy korzystamy z jachtu jedynie w celach rekreacyjnych.

W przypadku jednostki, której celem jest osiąganie jak największych prędkości i pływanie mocno sportowe, wyposażenie jachtu powinno być tak zaplanowane, aby ułatwiało bezproblemowe korzystanie ze wszystkich sprzętów, a jednocześnie aby nie zagracało nadmiernie przestrzeni i nie obciążało łódki. W takich sytuacjach bardziej niż wygoda i komfort użytkowania łodzi liczy się funkcjonalność oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni. Takich łódek jest jednak stosunkowo niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie jachty żaglowe i motorowe, które pływają po wodach w Polsce i nie tylko. Większość osób, które fascynują się żeglarstwem, traktują je nie w kategoriach sportu, a możliwości ciekawego i atrakcyjnego wypoczynku na łonie natury.

Komfort, wygoda i przede wszystkim bezpieczeństwo

kuchniePlanując wyposażenie jachtu warto zadbać o to, by było ono komfortowe i wygodne, a jednocześnie zapewniało bezproblemowe i bezpieczne żeglowanie bez względu na warunki pogodowe. Warto w tej kwestii wykorzystać szczególnie odpowiednie zabezpieczenia wejść oraz okien, a także wykorzystać klapy rewizyjne, które w stu procentach są szczelne i bezpieczne także wtedy, gdy narażone są na działanie wody. Jeśli planujemy wypoczynek dłuższy niż tylko weekendowe pływanie, warto też zadbać o te wszystkie elementy na jachcie, które zapewnią komfort mieszkania w nim na co dzień. Trzeba bowiem pamiętać, że na czas urlopu czy wakacji, kabina łódki staje się mieszkaniem, które powinno być jak najbardziej wygodne. Warto więc zadbać o wyposażenie zarówno części przeznaczonej do spania, jak i kuchni czy łazienki, które na jachcie mają zdecydowanie mniejszą powierzchnię i trzeba optymalnie wykorzystywać każdy centymetr kwadratowy dostępnej przestrzeni.

Aranżacja wykonana na indywidualne zamówienie

Wnętrze łódki jest dosyć trudne do aranżacji i efektywnego wykorzystania powierzchni, dlatego dobrym rozwiązaniem jest indywidualne zaprojektowanie pomieszczeń, aby idealne wykorzystać powierzchnię. Na jachtach gotowe elementy, meble czy wyposażenie nie do końca się sprawdzają, dobrym rozwiązaniem jest więc wykonanie mebli czy innego wyposażenia na wymiar. Jeśli jednak decydujemy się na gotowe elementy, warto przed zakupem sprawdzić ich parametry techniczne, jakość wykonania, a także wymiary. Może się bowiem okazać, że sprzęt czy urządzenia, które dobrze się prezentują na zdjęciach w katalogach, niekoniecznie równie dobrze sprawdzą się na konkretnej łódce. Pamiętajmy, że często sprzęt i meble na jachty są produkowane z myślą o dużych czy przestronnych jednostkach. Nie sprawdzą się wtedy na niewielkich powierzchniach łódek rekreacyjnych.

spacer

Odpowiedz