pobrane (1)

Jak pozyskać fundusze na jacht – kilka wskazówek radcy kredytowego

Żeglarstwo jest jedną najpopularniejszych pasji, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób chcących wypoczywać na wodzie. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest to dosyć drogie hobby. Zarówno zakup, jak i czarter łodzi nie należy do tanich. Z tych dwóch opcji bardziej korzystne jest jednak kupno własnego jachtu – wtedy można korzystać z uroków żeglarstwa przez wiele lat i to na naszej własnej łódce.

Zakup jachtu to poważna decyzja i inwestycja na długie lata. Koszt zakupu jest dosyć wysoki – dobry jacht kosztuje tyle, co wysokiej klasy samochód. Jest więc oczywiste, że niewiele osób może sobie pozwolić na kupno jachtu za gotówkę. Pozostali miłośnicy żeglarstwa są skazani na kredyty czy pożyczki. Zanim jednak podejmiemy decyzję kredytową, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego, który oceni nasze możliwości finansowe, a jednocześnie sprawdzi, która oferta kredytowa będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Samodzielnie często nie zwracamy uwagi na wiele kwestii czy warunków zawartych w umowie, co może prowadzić do sporych kłopotów finansowych.

Dobry doradca rozwieje wszelkie wątpliwości

Doradztwo kredytowe Tomasz Wostal to świetny sposób na wsparcie w podjęciu decyzji kredytowej. Niezależny doradca nie współpracuje z żadnym konkretnym bankiem, jest natomiast zorientowany w aktualnej ofercie wszystkich instytucji finansowych i doskonale wie, które banki mają aktualnie świetne promocje czy bardzo korzystne warunki podpisywania umów. Dzięki temu pomoże wybrać taką ofertę, dzięki której zakup jachtu nie będzie poważnym obciążeniem dla domowego budżetu. Nawet, jeśli marzymy o doskonałej klasy jachcie, czasem trzeba zrezygnować z marzenia na rzecz bezpieczeństwa finansowego. Doświadczeni żeglarze doskonale jednak wiedzą, że to nie klasa czy nowoczesność jachtu dają największą przyjemność podczas żeglowania po falach. Nawet średniej klasy jacht może być źródłem niezapomnianych wrażeń i miejscem, na które będziemy często wracać.

A może leasing jachtu?

Jeśli chcemy kupić jacht, dobrym pomysłem będzie też opcja leasingu. To dobra alternatywa dla kredytów gotówkowych, dzięki której również szybko możemy stać się właścicielami własnej jednostki pływającej. Leasing jachtu wiąże się z opłacaniem comiesięcznych rat leasingowych, trzeba więc mieć świadomość, że pod względem obowiązków finansowych niewiele się różni od kredytu w banku. Zanim wejdziemy w leasing, warto również rozważyć swoją kondycję finansową i ocenić, czy stać nas na comiesięczne opłacanie rat. Firmy leasingowe, podobnie jak banki, badają kondycje finansową swoich klientów. Nie ma więc sensu tracić czasu na składanie wniosku o takie finansowanie, na które nas nie stać. Wniosek szybko zostanie odrzucony, a my jedynie stracimy czas i nerwy. Warto od razu mierzyć siły na zamiary i wnioskować o takie finansowanie, które jest na miarę naszych możliwości.

spacer

Odpowiedz