statki mesi 2

Jak prawidłowo dbać o kolorowe soczewki kontaktowe podczas rejsu?

Dbałość o posiadane kolorowe soczewki kontaktowe nie jest wcale trudna – nawet w czasie wakacyjnego rejsu. Jednak bardzo ważne jest, aby odpowiednio dbać o swoje kolorowe soczewki, w przeciwnym razie można podrażnić, a nawet zainfekować oczy. W tym artykule dowiesz się, jak właściwie dbać o swoje kolorowe soczewki w prosty i szybki sposób.

Oprócz soczewek kontaktowych, zawsze powinieneś zabrać ze sobą na wakacje następujące rzeczy:

Sterylny roztwór soli fizjologicznej (do soczewek kontaktowych o przedłużonym użyciu)
Futerał na soczewki
Krople do oczu
Twoje okulary
Recepta na soczewki od optyka
Na wszelki wypadek dodatkowa paczka soczewek
Żel do dezynfekcji rąk

Umieść swój zestaw soczewek kontaktowych w torbie z zamkiem błyskawicznym, aby uniknąć rozlania. Jeśli nie jest pełny, upchnij go trochę. Ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest dotarcie do celu bez soczewek kontaktowych. Zawsze też miej takie rzeczy przy sobie w torbie, którą wniesiesz ze sobą na pokład statku od razu.

Nie zapomnij o kontroli bezpieczeństwa i ograniczeniach płynów podczas rejsu. Roztwór soli fizjologicznej do soczewek kontaktowych nie jest lekiem i nie można zabrać ze sobą więcej niż 100 ml butelek na pokład.

Wybierasz się na plażę?

Jeśli planujesz wyjście na plażę, powinieneś mieć świadomość, że będziesz potrzebować specjalnych soczewek kontaktowych z ochroną UV. Podczas gdy na rynku dostępne są soczewki chroniące przed promieniowaniem UV, kiedy wybierasz się w gorące miejsce, lepiej zainwestować w dobrej jakości okulary UV. Promienie słońca mogą być bardzo szkodliwe dla oczu, a okulary przeciwsłoneczne lepiej zabezpieczają je niż para soczewek UV, nawet tych najlepszych z https://www.koloroweoko.pl/pl/c/Soczewki-kolorowe/14 .

Jeśli pływasz w morzu lub w basenie, nie noś soczewek kontaktowych. Woda w morzu nie jest sterylna, a ta w basenie jest traktowana różnymi chemikaliami. Mimo to woda w basenie nadal niesie różne bakterie, które mogą być bardzo szkodliwe dla oczu.

Jeśli musisz pływać ze swoimi kontaktami, wybierz dzienną parę jednorazową i zastąp ją, jak tylko wyjdziesz z basenu. Staraj się również nosić okulary pływackie, aby zminimalizować ryzyko kontaktu oczu wodą.

Higiena

woman-g478d68132_640Bez względu na to, w której części świata jesteś, nigdy nie obniżaj standardów higieny, jeśli chodzi o soczewki kontaktowe. Oczy są jedną z najbardziej wrażliwych części ciała i dotykanie ich rękami, które nie zostały właściwie umyte, może prowadzić do poważnych infekcji. Zawsze używaj soczewek kontaktowych do czyszczenia rąk. Woda i mydło mogą być niewystarczające w niektórych częściach świata, dlatego po umyciu rąk zawsze używaj żelu dezynfekującego.

Zawsze też czyść obudowę soczewki kontaktowej roztworem soli fizjologicznej, a nie wodą, i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu, skierowaną w dół. Nie należy myć obudowy soczewki kontaktowej wodą, ponieważ zawiera ona kilka paskudnych bakterii, które mogą prowadzić nawet do ślepoty! To wszystko przecież kwestia zdrowia jednego z Twoich najważniejszych zmysłów!

spacer

Odpowiedz