51314929

Jak przygotować się do wycieczki na plażę?

Wycieczka na plażę może nieść ze sobą mnóstwo zabawy i może być bardzo relaksująca. Niemniej jednak już samo jej zaplanowanie może stać się problemem, jeśli zapomnisz spakować np. krem przeciwsłoneczny. Zatem wybierając się na plażę dobrze jest poświęcić trochę czasu na zaplanowanie wszystkiego tak, aby zapewnić sobie możliwie najlepszą podróż.

Załóż właściwe ubrania.

Załóż kostium kąpielowy, który wybrałeś i nie zapomnij o dodatkowych ubraniach na zmianę. Również upewnij się, że jesteś ubrany wystarczająco wygodny, przecież będziesz musiał spędzić cały dzień w ubraniach, które nosisz. Zmiana odzieży oznacza, że możesz pojechać gdzieś po plaży np. do supermarketu wykorzystując okazje cenowe znalezione na www.znajdzpromocje.pl. To dlatego też, nie zapomnij o dobrym obuwiu. Weź sandały na plażę i buty do wody, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że jesteś gotowy na wszystko.

Zabezpiecz się przed słońcem.

Nie chcesz zrujnować swojej podróży na plaży oparzeniem słonecznym. Dodatkowo, chroniąc się przed słońcem, skóra będzie wyglądać na młodszą wraz z upływem lat, a do tego chronisz ją przed rakiem skóry. Zacznij od ochrony przeciwsłonecznej z kremem mającym co najmniej 15 SPF. Sprawdź, czy chroni przed promieniami UVA i UVB. Nie zapomnij dodać balsamu z ochroną przeciwsłoneczną, aby chronić usta. Upewnij się, że stosujesz je ponownie, zwłaszcza gdy się spocisz lub wyjdziesz z wody.

Używaj odzieży ochronnej.

Kapelusze i okulary przeciwsłoneczne oferują bardzo potrzebną ochronę dla twarzy i oczu. Weź coś do siedzenia. Krzesło plażowe lub ręcznik są odpowiednie, ale jeśli wybierzesz ręcznik, powinien być inny od tego, którego będziesz używać do wytarcia. Jeśli wybierzesz plastikowe krzesło, nadal możesz przynieść dodatkowy ręcznik, aby nie nagrzał się zbytnio, gdy na nim nie siedzisz. Można też przynieść stary koc, którego nie jest żal położyć na piaszczystej plaży. Inną opcją jest stara wersja prześcieradła.

Weź apteczkę.

Oczywiście, masz nadzieję, że nikt się nie zrani, ale zabierając ze sobą podstawowy zestaw pierwszej pomocy, podejmujesz rozsądną decyzję. Możesz kupić gotową apteczkę nawet w supermarkecie lub zrobić własną. Upewnij się, że masz w niej takie rzeczy, jak bandaże, maść na poparzenia, pigułki przeciwbólowe, termometr, a także lek przeciwbiegunkowy. Można również wziąć środki antyhistaminowe.

Upewnij się, że masz szeroki asortyment bandaży, w tym małych plastrów, a także bandaży większych, z dodatkiem gazy. Powinieneś także mieć takie rzeczy jak antyseptyczne opakowania, rękawiczki jednorazowe i opatrunki. Upewnij się również, że spakowałeś wszelkie leki bez recepty, które używasz.

Włóż to w wodoodporną torbę.

Potrzebujesz miejsca na przechowywanie kosztowności z dala od wody i piasku. Wybierz torbę, która jest dość wodoodporna, aby można było tam też ukryć telefon i portfel. Kolejną sztuczką chroniącą kosztowności jest wyczyszczenie starej butelki z filtrem przeciwsłonecznym. Użyj jej, aby w niej ukryć kosztowności. Nikt przecież nie pokusi się na kosmetyk!

spacer

2 comments on “Jak przygotować się do wycieczki na plażę?

  1. Raksza

    Bardzo dobrze opracowany poradnik. Jeżeli szukacie więcej informacji o konkretnych plażach i miejscowościach to polecam dodatkowo bloga podróżniczego Fshoq!. Często z niego korzystam przez wyjazdem.

Odpowiedz