home-photo

Jak rozsądnie wybrać ubezpieczenie wybierając się w długi rejs?

O ubezpieczeniu swojego zdrowia i życia warto pamiętać w każdej sytuacji, gdyż wypadki i zdarzenia losowe przytrafiają się w różnych warunkach. Dlatego też warto być ubezpieczonym nie tylko w pracy, ale również na wakacjach. To szczególnie ważne wtedy, gdy wybieramy się na długą wyprawę w nieco egzotyczne rejony świata.

Ubezpieczenie podczas podróży i wakacji to rzecz, o której często zapominamy w szaleństwie przedwakacyjnych przygotowań. Tymczasem jest to niezwykle ważna kwestia, gdyż zapewnia nam ochronę ubezpieczeniową w każdym rejonie kuli ziemskiej i od różnych wypadków. Kup polisę na życie. Zadbaj o swoje zdrowie. Tanio ubezpiecz mieszkanie i samochód oraz inne pojazdy. Ale nie zapominaj o odpowiednim ubezpieczeniu siebie nawet wtedy, gdy będzie myśleć jedynie o przyjemnej i relaksującej podróży.

Wybór ubezpieczenia zależy od rodzaju rejsu

Osoby, które wybierają się w długi rejs powinny odpowiednio wybrać ubezpieczenie. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, gdyż wtedy często kierujemy się pośpiechem, który jest zdecydowanie złym doradcą. Warto bardzo dobrze rozważyć konkretne polisy i sprawdzić, która będzie dla nas najbardziej korzystna. Najważniejsze, by dopasować rodzaj ubezpieczenia do konkretnej podróży i rodzaju aktywności. Jeśli płyniemy w długi rejs turystyczny dużym wycieczkowym promem potrzebujemy zupełnie innego ubezpieczenia niż wtedy, gdy wybieramy się na rejs jachtem żeglarskim z dużym narażeniem swojego zdrowia, życia czy mienia.

W przypadku choroby czy wypadku koszty pokrywa ubezpieczyciel

zwrot kosztów leczenia za granicąUbezpieczenie na rejs oferowane jest głównie przez duże firmy ubezpieczeniowe. Trzeba jednak liczyć się z tym, że im więcej będziemy mieć wymagań dotyczących warunków ubezpieczenia, tym będzie ono droższe. Wydatek jednak najczęściej jest wart swojej ceny. Rejsy, zarówno statkami, jak i jachtami żaglowymi, najczęściej odbywają się w dosyć egzotycznych rejonach kuli ziemskiej. Jeśli w takim miejscu przydarzy się nam choroba, leczenie w miejscowym szpitalu czy punkcie ochrony zdrowia może być bardzo kosztowne. Podobnie jest w przypadku różnego rodzaju wypadków. O wiele lepiej jest mieć dobre ubezpieczenie i komfort spokojnego powrotu do zdrowia niż martwić się wysokimi kosztami leczenia, co będzie spędzało sen z powiek podczas rehabilitacji.

Warto postawić na pakiet rozszerzony

W ofercie firm ubezpieczeniowych najczęściej można znaleźć ubezpieczenia w pakietach podstawowych i rozszerzonych. Te opcje rozszerzone, a co za tym idzie droższe, zapewniają kompleksową i pełną opiekę w razie jakiegokolwiek zdarzenia losowego. Najczęściej zawierają szeroko rozbudowany pakiet assistance, dzięki czemu w razie wypadku czy choroby doradca załatwi wszystkie formalności, zadba o nocleg w hotelu i wszystkie niecierpiące zwłoki kwestie. Jadąc w długi rejs warto więc zainwestować w droższą, ale kompleksową ochronę Gwarancja spokojnego snu w razie zdarzenia losowego nie ma żadnego przełożenia na pieniądze.

spacer

2 comments on “Jak rozsądnie wybrać ubezpieczenie wybierając się w długi rejs?

  1. Franciszek

    Aby w ogóle pomyśleć o długim rejsie, najpierw należy się dokładnie przebadać., bo na morzu to już nie będzie czasu na reakcję. Żeglarz powinien mieć żelazne zdrowie, bo przecież czeka go wiele wyzwań i to często zupełnie bez fachowej, medycznej pomocy. Najlepiej przebadać się tam, gdzie są najlepsi lekarze, np tu http://www.skanstudio.pl/. A potem jeśli zdrowie pozwoli, pływać po morzach i oceanach nawet całe lata. Ziemia jest tak dużą planetą że nawet przy takim natężeniu ilości ludzi, można przez całe tygodnie być bez kontaktu z jakąkolwiek cywilizacją. To dlatego zdrowie jest tak ważne.

  2. Zdzicha

    Ja to bym pojechała na taki rejs, ale pod warunkiem wzięcia ze sobą jakiegoś lekarza – i to dobrego. Ale niestety nie da się tak. Jednak przed wyjazdem można się go poradzić np. http://artcards.com.pl/, na tej stronie niby jest opieka medyczna 24/7, jednak nie wiem, czy któryś z nich by ze mną pojechał w rejs dookoła świata? Może kiedyś zapytam, jak będę się wybierać w taką podróż. Byłoby fajnie móc na kogoś liczyć w sytuacji, kiedy żadnego lekarza pod ręką nie ma.

Odpowiedz