statki szybka

Jak uzyskać pożyczkę na zakup łodzi?

Jesień to ta pora roku, kiedy przenosisz się na brzeg, pakujesz łódź i czekasz na następne lato. Ale jeszcze nie, kolego. Nie, gdy szukasz nowej wymarzonej łodzi.

W rzeczywistości koniec sezonu żeglarskiego jest jednym z najbardziej ekscytujących okresów dla każdego, kto szuka nowej łodzi. Powód? Sprzedaż łodzi.

Jeśli kupujesz po raz pierwszy, możesz zastanawiać się, jak dokładnie zabezpieczyć pożyczkę na łódź, by wylądować na tej wspaniałej łodzi, która ukradła ci serce. Ale nie martw się, bo są op0cje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o wszystkich istotnych aspektach uzyskania pożyczki oraz by dowiedzieć się więcej: szybka pożyczka – dlaczego właśnie ona?

Kroki do zrealizowania przed ubieganiem się o pożyczkę na łodzi

Zakładając, że masz rzetelny obraz rynku łodzi i Twojego limitu dostępności, oto kilka kroków, które należy wykonać przed złożeniem wniosku o pożyczkę na łódź.

Krok 1 – Prekwalifikacja do pożyczki na zakup łodzi

Odwiedź bank i sprawdź, ile możesz oczekiwać w formie pożyczki. Powiedz im, że chcesz kupić łódź i potrzebujesz pożyczki na to samo. Zapytaj ich, ile są gotowi pożyczyć, i jaka część wartości pokryjesz.

Pamiętaj, że “wartość” i “cena wywoławcza” łodzi to często dwie różne liczby. Kilka czynników przyczynia się do prawdziwej wartości łodzi. Na przykład akcesoria – zarówno oryginalne akcesoria, jak i dodatki, takie jak haki holownicze – wszystkie zwiększają wartość bazową łodzi.

Musisz je uwzględnić, aby bank mógł dokładnie określić wartość łodzi.

Krok 2 – wybierz łódź (i akcesoria do łodzi)

Gdy masz już konkretny pomysł na kwotę pożyczki, którą masz prawo otrzymać, musisz znaleźć łódź, która jest dla ciebie idealna. To wymaga trochę wysiłku i czasu. Wybranie się na pokazy łodzi może być dobrym pomysłem. Prezentacje łodzi nie tylko pozwalają spojrzeć na wiele dostępnych opcji, ale także oferują dobre oferty. Możesz też liczyć na lepsze ceny na pokazie łodzi, a następnie odwiedzić dealerów, aby wynegocjować jeszcze niższą cenę.

Niezależnie od tego, w którą stronę chcesz pójść, zawsze pamiętaj o sprawdzeniu szczegółów poszczególnych modeli, które ostatecznie zostały wybrane. I pod względem szczegółów, mam na myśli każdą odrobinę, na przykład identyfikację numerów, numeru modelu, długości naczepy (o ile jest ona dostępna), czy jest to galwanizowane lub malowane, części zapasowe, takie jak błotniki i stopnie, a nawet wszystkie akcesoria zawarte w sprawie.

Krok 3 – Dowiedz się więcej o typach pożyczek

Leasing - KalkulatorZanim wyjdziesz i poprosisz o pożyczkę na łódź, zainwestuj trochę czasu, aby poznać różne dostępne opcje. Pożyczki dla łodzi są przede wszystkim na pewne rodzaje, z których każdy ma zalety i wady. np. pożyczka z zabezpieczeniem. Jeśli zaciągnąłeś pożyczkę na samochód, prawdopodobnie rozumiesz ten rodzaj pożyczki. Pożyczka na zabezpieczenie w kontekście łodzi to miejsce, w którym twoja łódź działa jako zabezpieczenie. Innymi słowy, jeśli nie uda się spłacić pożyczki, pożyczkodawca ma prawo odebrać łódź, aby nadrobić stratę. W przypadku tego rodzaju kredytu, twoja ocena zdolności kredytowej odgrywa istotną rolę w ustalaniu wysokości oprocentowania, które zostanie Ci zaoferowane.

spacer

Odpowiedz