boat with snow in harbor

Jak w chłodne dni na morzu radzą sobie marynarze?

Praca na morzu lub spędzanie na nim wolnego czasu na jachcie to spore przeżycie i duża ilość adrenaliny. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze można żeglować jedynie po ciepłych, egzotycznych wodach. Na chłodnych morzach może być natomiast zimno, zarówno w dzień, jak i w nocy. Warto więc poszukać rozwiązań, które zapewnią odpowiednią temperaturę szczególnie pod pokładem.

Ogrzewanie łodzi może być problemowe, gdyż trzeba pamiętać, że jest to obiekt o specyficznych uwarunkowaniach, konstrukcji i wystroju wnętrza. Na łodzi estetyka czy stylowa aranżacja mają zdecydowanie drugorzędne znaczenie. Najważniejszy jest komfort, wygoda oraz bezproblemowe użytkowanie wszystkich pomieszczeń znajdujących się na łodzi.

Klasyczny piec na drewno nie zawsze się sprawdzi

Na niektórych łodziach stosowane są typowe piece – kozy opalane drewnem. Aby jednak taki piecy zamontować na jachcie, trzeba zadbać o prawidłowy montaż przewodów odprowadzających spaliny. To konieczne, gdyż ma kolosalne znaczenie dla kwestii bezpieczeństwa. Piecyk powinien być zamontowany w sposób bardzo stabilny, gdyż trzeba pamiętać, że łódź na morzu dosyć mocno się kołysze. Może więc pojawić się problem z dużym zapyleniem czy koniecznością częstego sprzątania sadzy. Trzeba również pamiętać, że konieczne jest znalezienie miejsca na składowanie opału. Im dłuższy rejs, tym więcej trzeba go zabrać ze sobą na morską wędrówkę. W wielu sytuacjach taka forma ogrzewania, jak tradycyjny piecyk, może więc powodować sporo problemów w codziennym użytkowaniu. Warto więc szukać lepszych, nowocześniejszych rozwiązań, które doskonale sprawdzą się na łodziach. Najlepiej, aby łączyły w sobie wysoką funkcjonalność z wygodą i bezpieczeństwem codziennego użytkowania.

Więcej na stronie http://IGNIF

Kominki elektryczne do ogrzewania łodzi

Świetnym rozwiązaniem, które coraz chętniej wybierają właściciele mniejszych i większych łodzi, są kominki elektryczne. Są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż zwykłe kominki opalane drewnem, a jednocześnie można je montować w każdym pomieszczeniu i w dowolnie wybranym miejscu. Można również dopasować ich kształt i wielkość do indywidualnych potrzeb. Na ignif można znaleźć szeroki wybór kominków wolno stojących i do zabudowy, które doskonale sprawdzą się nie tylko we wnętrzach mieszkalnych, ale praktycznie wszędzie, gdzie potrzebne jest dogrzanie pomieszczeń. Kominki elektryczne są doskonałym rozwiązaniem na łodziach i statkach. Są wygodne w obsłudze, funkcjonalne, można również regulować ich moc grzewczą. Jeśli na zewnątrz jest chłodniej, ogrzewanie można w kilka chwil podkręcić, jeśli natomiast pogoda jest ciepła, można ustawić piecyk na niewielką moc grzewczą. Kominki elektryczne mają również sporą wartość dekoracyjną i sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i klimatyczne. Na morzu sprawdzą się więc idealnie. Po godzinach spędzonych na pokładzie w wietrze i chłodzie, można wejść pod pokład i ogrzać się w ciepłej i przytulnej atmosferze.

spacer

Odpowiedz