20211209121234_g0a1a49af96fe17c46388ae293755488aba20a642ada81d6e2149617ff804b85eea2b335a33fcafc7a78d848165d4a371_640.jpg

Jak wybrać dobre opony?

Opony to jeden z najważniejszych elementów samochodu. Odpowiednio dobrane skutecznie zwiększają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Sprawdź, jak wybrać dobre opony!

Wiele osób zastanawia się, jak dobrać odpowiednie ogumienie do samochodu. Przed podjęciem decyzji o zakupie opon warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jeżeli stoisz przed wyborem opon do swojego auta, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Wybierz najlepsze opony do swojego samochodu

Podstawową rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze opon, jest ich rozmiar. Powinien być on dopasowany do konkretnego samochodu. Rozmiar opon można sprawdzić na kilka sposobów. Znajdziesz je przede wszystkim:

  • W zaleceniach producenta (w książce serwisowej lub instrukcji pojazdu);
  • Na aktualnie używanych oponach;
  • Korzystając z konfiguratora doboru opon.

Konfigurator doboru opon

serwis samochodowyDobór opon często może wydawać się trudny. Na szczęście w sklepach internetowych, które specjalizują się w sprzedaży ogumienia, można znaleźć praktyczne konfiguratory doboru opon. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto w prosty sposób chce sprawdzić rozmiar opon dla swojego pojazdu. Aby znaleźć właściwy rozmiar opony w konfiguratorze, wystarczy podać takie informacje jak marka i model pojazdu, typ nadwozia, generacja i rodzaj silnika. Po uzupełnieniu tych danych konfigurator dopasuje odpowiednie opony do Twojego samochodu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze opon?

Przy zakupie ogumienia bardzo ważną kwestią jest wybór pomiędzy oponami letnimi a zimowym (opony wybieramy w zależności od sezonu). Na rynku dostępne są również opony całoroczne, jednak nie są one dobrym rozwiązaniem dla każdego. Opony wielosezonowe mogą nie sprawdzić się na wymagających nawierzchniach i w trudnych warunkach atmosferycznych. Dlatego będą odpowiednim wyborem przede wszystkim dla osób, które przemieszczają się głównie po mieście i preferują spokojny styl jazdy. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnych opon, należy też zwrócić uwagę na takie parametry jak m.in. klasa opon, głośność, opór toczenia czy przyczepność na mokrej nawierzchni. Jeżeli zależy Ci na oponach najwyższej jakości, warto zdecydować się na opony Bridgestone.

Wybór idealnych opon samochodowych nie jest łatwym zadaniem. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu należy sprawdzić kilka ważnych parametrów. Trzeba mieć na uwadze m.in. podział opon ze względu na sezonowość oraz pamiętać o wyborze właściwego rozmiaru opony. Aby dobrać odpowiedni rozmiar opon do swojego auta, warto skorzystać z darmowego konfiguratora doboru opon.

 

spacer

Odpowiedz