Bryan_Palmes'_signet_ring

Jak wybrać sygnet dla mężczyzny?

Biżuteria od wielu lat służy Nam do dopełnienia codziennych stylizacji i ozdabia Nas w ważnych dla Nas chwilach. Pierścionki, łańcuszki czy kolczyki kojarzone są najczęściej z biżuterią kobiecą, przez to, że najczęściej właśnie u kobiet spotykamy tego typu ozdoby. A co z mężczyznami? Czy oni również mogą korzystać z przywileju ozdabiania swoich wizytowych stylizacji? Odpowiedź jest jedna, jeżeli mężczyzna chce, może skorzystać z biżuterii przygotowanej specjalnie dla Niego.

Ozdoba ta, to nic innego jak sygnet. Pierścień ten w dawnej historii ozdabiany był herbem lub monogramem i najczęściej pełnił funkcję pieczęci do laku, a sam fakt posiadania sygnetu był dla mężczyzny symbolem przywileju. Dziś sygnet, dla wielu mężczyzn służy jako ozdoba stroju wizytowego, nie ma już takiego historycznego zastosowania. Jedna, ile jest mężczyzn, tyle zastosowań sygnetu. Najczęstszym zastosowaniem sygnetu jest przekazywanie go w wielopokoleniowej rodzinie łącząc ich więzi, lub jako wartość sentymentalną po kimś z najbliższej rodziny. 

Co oznacza sygnet na palcu mężczyzny?

Sygnety spotykane są w większości na palcach osób wysoko postawionych w hierarchii społecznej. Biznesmeni, najczęściej decydują się na zakładanie sygnetu, przez co pokazują swoją wartość w społeczeństwie, jednocześnie zyskując podziw i zaufanie wśród swoich kontrahentów. Symbolizują one również silne przywiązanie do ojczyzny lub bliskiej osoby. Ma swoją wartości sentymentalną i będzie posiadać stosowną cenę.

Każdy z sygnetów ma swoją ustaloną wartości, przez co nie każdy może pozwolić sobie na tego typu biżuterię. Możemy spotkać wiele rodzaj tych pierścieni, jednakże najpopularniejszymi są te klasyczne, wykonane z białego lub żółtego złota. Możemy spotkać też takie, które ozdobione są drogimi kamieniami szlachetnym, przez co zyskują one jeszcze więcej na swojej wartości. 

Kiedy i jak nosić sygnet? 

Sygnety jak zapewne wiemy, wykorzystywane są najczęściej w wizytowych ubiorach. Dedykowane są osobą, które chodzą w garniturach. Jeżeli występujesz w garniturze na co dzień, bo zobowiązuje Cię do tego praca, to nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, abyś założył do tego ubioru sygnet. Jednakże odradzamy zakładanie sygnetu do stroi sportowych, czy też codziennych. Ze względu na komfort jak i fakt że kojarzony jest on przez wszystkich z wysoką klasą społeczną. Wyobraźmy sobie zatem Pana w dresie z dużym, złotym sygnetem, który wykonuje poranne ćwiczenia w pobliskiej siłowni. -Nie, to nie wyglądałoby dobrze.

Jednak odwiedzenie teatru, branie udział w weselu, czy spotkaniu biznesowym nie jest przeszkodą do przystrojenia swojej stylizacji. Sygnet noszony jest najczęściej na lewej ręce palca serdecznego, jest to przekonanie historyczne że łączy się on przez to z sercem. Jednakże każdy palec jak wiemy ma swoją symbolikę, a to jak założymy sygnet zależy tylko i wyłącznie od Nas. Założony sygnet na kciuk symbolizuje bogactwo, palec wskazujący jest symbole przywództwa, a środkowy zaś to równowaga. Sygnet występujący u mężczyzn na palcu serdecznym to silne więzi i oddanie emocjonalnie, a mały palec wskazuje na indywidualizm mężczyzny. 

 

spacer

Odpowiedz