diapo03

Jak z głową wziąć jacht w leasing?

Miłośnicy żeglarstwa marzą nie tylko o pływaniu po jeziorach czy morzach, ale również o odpowiednim sprzęcie pływającym. Posiadanie własnego jachtu to najlepsza opcja, aby móc pływać wtedy, gdy tylko przyjdzie nam ochot. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zakup jachtu to dopiero początek wydatków.

Kupno jachtu wiąże się z wysokimi kosztami, na które nie każdego stać. Wielu miłośników żeglarstwa decyduje się więc na czartery, które też nie należą do tanich, ale zwalniają z wielu obowiązków. W przypadku czartery otrzymuje się w pełni wyposażony jacht, który należy oddać w umówionym terminie. Osoba wypożyczająca jacht nie musi martwić się kosztami jego konserwacji, naprawy, zimowania oraz wszelkich innych prac remontowych. Płaci się wyłącznie za doby oraz uiszcza kaucję, która jest oddawana przy zwrocie jachtu. Jednakże wielu zapalonych żeglarzy w głębi ducha marzy o posiadaniu własnego jachtu, szukają więc rozwiązań, które im to umożliwią.

Leasing dobrą alternatywą dla zakupu

Właściciele jachtów doskonale zdają sobie sprawę, że ich zakup to dopiero początek wydatków. W późniejszym czasie posiadanie jednostki pływającej generuje stałe, dodatkowe koszty. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje innych form posiadania jachtu. Ciekawym rozwiązaniem, które staje się coraz bardziej popularne, jest branie jachtów w leasing. Taka opcja świetnie sprawdza się w przypadku zwykłych samochodów czy sprzętu rolniczego, nic więc dziwnego, że staje się popularna także w żeglarskim świecie. Leasing jachtu umożliwia korzystanie z nowoczesnej jednostki pływającej z myślą, że za jakiś czas wejdzie ona w naszej posiadanie. Leasing jachtu ze względów finansowych jest korzystniejszy niż wzięcie kredytu i z pieniędzy z niego uzyskanych zakup jachtu. Nie wymaga również wypełniania tylu formalności, ile trzeba spełnić przy braniu kredytu bankowego na tak wysoką kwotę, która pozwoli na kupno jachtu.

Jacht w leasingu również wymaga sprzętu i napraw

Leasing jachtu wiąże się jednak z koniecznością ponoszenia wielu opłat, zarówno na starcie, jak i podczas późniejszego użytkowania jednostki. Osoba, która wzięła jacht w leasing, odpowiada za jego stan, konserwację oraz wszelkie prace naprawcze. Musi też wymieniać zepsuty czy uszkodzony sprzęt oraz wyposażyć jacht w cały niezbędny sprzęt. Leasing jachtu wiąże się więc ze sporymi wydatkami na początku. Skąd wziąć na nie pieniądze? Dla osób, które nie posiadają wystarczającej ilości gotówki, jedynym rozwiązaniem jest kredyt bankowy lub pożyczki online dostępne w internecie. W ten sposób można uzyskać gotówkę, która przyda się na starcie do wyposażenia jachtu we wszystkie niezbędne sprzęty, wyposażenie czy akcesoria. Przed decyzją o wzięciu kredytu zawsze warto dobrze zastanowić się, czy jesteśmy w stanie bezproblemowo go spłacać bez nadmiernego obciążenia domowego budżetu. Jachty i żeglarstwo to pasja i zamiłowanie, ale wydatki na przyjemności nie powinny powodować problemów finansowych w życiu codziennym.

spacer

Odpowiedz