chain-808944_960_720

Jak zadbać o czystość powierzchni statku? Mini poradnik.

Jeśli chcesz, aby twoja łódź wyglądała jak nowa, nie ma nic ważniejszego niż zrozumienie jak powinno wyglądać podstawowe utrzymanie łodzi. Oto jak utrzymać jej całe wykończenie w doskonałej formie!

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego dla oka niż zadbana łódź, która świeci i błyszczy pod słońcem. Hej, istnieje powód, dla którego niektóre aspekty konserwacji łodzi nazywane są przyjemnością! Ale utrzymanie swojej łodzi w czystości i utrzymanie jej w ten sposób może być wyzwaniem, szczególnie jeśli jesteś właścicielem łodzi po raz pierwszy. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić wszystkie mity i tajemnice dotyczące najlepszego sposobu, aby Twoja duma i radość wyglądały świetnie. Niezależnie od tego, czy masz kredowy żelkot, który potrzebuje trochę więcej uwagi, brudny pokład, czy też tek który jest obskurny i szary, przeczytaj kilka świetnych wskazówek.

Pokażemy Ci, jak utrzymywać łódź na piątkę z plusem i wbrew pozorom wcale nie będzie do tego potrzebna maszyna do czyszczenia podłóg . Czytaj dalej!

Włókno szklane i żelkot należy regularnie czyścić, woskować i polerować w celach ochronnych i kosmetycznych. Utrzymanie lśniącej powłoki żelowej sprawi, że twoja łódź będzie dobrze wyglądać, ale także zapobiegnie utlenianiu, dzięki czemu włókno szklane będzie matowe i kredowe.

Będziesz musiał regularnie używać odpowiednich past i środków ochronnych, w przeciwnym razie płótno stanie się nieszczelne, a czyste płótno stanie się mętne. Tapicerka i winyle znalezione na łodziach muszą być czyszczone kilka razy w sezonie – ale jeśli użyjesz niewłaściwego rodzaju środka czyszczącego, możesz przypadkowo zniszczyć materiały w jednym sezonie.

Jeśli chodzi o wszystkie drewniane powierzchnie i listwy narażone na działanie promieni UV też musisz się nieco zaangażować. Wymagają sporo konserwacji, aby utrzymać je w dobrej formie. Musisz wiedzieć, jak wykańczać matowe drewno i realizować sezonowe prace konserwacyjne, które musisz wykonywać każdej wiosny.

Jeśli posiadasz łódź z włókna szklanego, szanse na utrzymanie żelkotu są dość duże, zarówno na pokładzie, jak i po bokach kadłuba. Żelkot – w dobrym stanie – to twarde, błyszczące wykończenie zewnętrzne, które chroni leżące pod nim włókno szklane przed solą, słońcem i wszystkim innym, co Matka Natura może na statek rzucić. Jeśli będzie w złym stanie – zwykle efektem jest mglisty, kredowy wygląd. Dobre wieści? Zasadniczo możesz przywrócić wyblakły żelkot z martwych za pomocą odpowiednich środków i zdrowej dawki zaangażowania ze swojej strony.

Jeśli żelkot jest w dobrym stanie, musisz poświęcić czas na jego utrzymanie przez cały sezon. Niezbędna konserwacja żelkotu rozpoczyna się od woskowania i / lub polerowania. Jaka jest różnica między woskiem a pastą? Woski są przeznaczone do ochrony i uszczelniania żelkotu, tworząc powłokę odpychającą wodę, brud, sól i szkodliwe promienie słoneczne.  Z drugiej strony pasty na ogół zawierają środek tnący, który usuwa utlenianie z żelkotu i nadaje mu połysk. Inne produkty, zwane woskami czyszczącymi, zawierają zarówno pastę, jak i wosk.

spacer

Odpowiedz